Bitcoin jest zależny od jednej osoby? Elon Musk po raz kolejny przyczynił się do zmiany jej wartości

14 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin Elon Musk ekonomia pieniądze finanse internet
Źródło: pixabay.com

Wartość kryptowaluty Bitcoin po raz kolejny zmieniła się po tym, jak szef Tesli - Elon Musk opublikował nowy post na jej temat.

Bitcoin zależny od Muska

Bitcoin osiągnął wartość oscylującą w granicach 40 000 dolarów. Stało się to, po kolejnym już Tweecie Elona Muska dotyczącym tej kryptowaluty. Tym razem szef Tesli odpierał krytykę dotyczącą jego wpływu na rynek i powiedział, że Tesla sprzedała Bitcoin, ale może wznowić transakcje przy jego użyciu. Bitcoin od wielu miesięcy jest zależny od podglądów Muska. Odkąd Tesla ogłosiła zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów, a następnie zapowiedziała, że przyjmie kryptowalutę w płatności, jej wartość znacząco podskoczyła. Po pewnym czasie Musk zmienił jednak pogląd i zapowiedział, że jego firma nie będzie akceptować Bitcoina ze względu na obawy dotyczące tego, jak wydobycie waluty wymaga wysokiego zużycia energii i przyczynia się do zmian klimatycznych. To spowodowało duży spadek jego wartości.

Elon Musk Stany Zjednoczone SpaceX Tesla

Tym razem Musk pomógł

Bitcoin wzrósł o ponad 9 po najnowszym tweecie Muska. Powiedział on, że rynek został również wsparty przez firmę MicroStrategy, zajmującą się oprogramowaniem i głównym Bitcoin-backerem, która zebrała pół miliarda dolarów na zakup Bitcoina. W tym roku ta kryptowaluta wzrosła już łącznie o 33%, jednak nadal na próżno można wyglądać tak wysokiej wartości, jaka była w kwietniu, kiedy to Bitcoin wart był ponad 60 tysięcy dolarów. Duży wpływ na jego ostatni spadek miała również polityka regulacyjna w Chinach.

Musk zatweetował w maju, że Tesla "nie będzie sprzedawać żadnego Bitcoina" i "nie sprzedała żadnego Bitcoina", ale inwestorzy z niecierpliwością czekają na kolejną aktualizację zysków Tesli - która ma nastąpić w przyszłym miesiącu - w celu ujawnienia jakichkolwiek zmian w jej pozycji. Musk nie zgadza się z ogromną mocą obliczeniową wymaganą do przetwarzania transakcji Bitcoin i na początku czerwca opublikował wiadomości, które wydają się lamentować nad zerwaniem z Bitcoin.
Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

Czytaj dalej