Pieniądze najbogatszej ósemki świata wynoszą zawrotną kwotę

17 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Pieniądze internet Jeff Bezos Bill Gates Mark Zuckerberg Google
Źródło: pixabay.com

8 najbogatszych ludzi na świecie ma teraz łączny majątek netto w wysokości 1 biliona dolarów. Ich pieniądze robią naprawdę ogromne wrażenie.

Ostatnie wydarzenia na akcjach spółek technologicznych sprawiła, że liczba osób z majątkiem przekraczającym 100 miliardów dolarów wzrosła do ośmiu. Obecnie do klubu centybilionerów należą obecnie Jeff Bezos, Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg, Larry Page, Sergey Brin, Warren Buffett i Bernard Arnault. W zeszłym tygodniu do tego grona dołączyli właśnie współzałożyciele Google Larry Page i Sergey Brin. Jak podają niezależne źródła, osiem najbogatszych osób na świecie razem posiada majątki o wartości ponad 1 biliona dolarów.

Zaczęło się od Billa Gatesa

Pierwszą osobą, która osiągnęła majątek wynoszący ponad 100 miliardów dolarów, był współzałożyciela Microsoftu - Bill Gates. Następnie dołączył do niego właściciel Amazona, czyli Jeff Bezos. Biznesmen zrobił to w 2017 roku. Co ciekawe w tamtym okresie na liście centybilionerów nie było już Gatesa. Wrócił on jednak na listę w 2019 roku. Elon Musk z Tesli i Mark Zuckerberg z Facebooka dołączyli do klubu w zeszłym roku. Warren Buffett na krótko osiągnął granicę 100 miliardów dolarów w marcu przed ponownym uderzeniem w zeszłym tygodniu. Bernard Arnault z francuskiej grupy luksusowej LVMH jest częścią elitarnej grupy od 2019 roku.

Bill Gates informatyk Microsoft

Stany Zjednoczone domem dla miliarderów

Miliarderzy z majątkiem co najmniej 100 miliardów dolarów pochodzą głównie z USA. Demokratyczna senator Elizabeth Warren i inni postępowi ustawodawcy niedawno ożywili plany wprowadzenia podatku od bogactwa. Jednakże jest to mało prawdopodobne, by propozycja ta przeszła gdziekolwiek w wąsko podzielonym Kongresie.

Co można kupić za 1 miliard dolarów?

Wyżej wspomniani centybilionerzy wydając jedynie 1% swoich aktywów, mogliby kupić najdroższy dom, który znajduje się w Ameryce. The One znajduje się w Bel Air, w Los Angeles. Wycenia się go na 500 milionów dolarów, jest najdroższą prywatną rezydencją, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku w tym kraju. Jak można się spodziewać, jest dość wystawna, z pięcioma basenami, 20 sypialniami, 30 łazienkami, 36-miejscowym kinem, kręgielnią, 30-samochodowym garażem i klubem nocnym. W podobnej cenie mogliby zakupić sobie do rezydencji obraz Salvator Mundi Leonarda da Vinci, który w listopadzie 2017 roku sprzedał się za 450,3 mln dolarów. Za 600 milionów dolarów mogliby kupić Azzam, czyli luksusowy jacht. Centybilionerzy mogliby pozwolić sobie również na zakup...prywatnej wyspy. I wcale nie musieliby sięgać głęboko do kieszeni, ponieważ np. Blue Island na Bahamach kosztuje tylko...75 milionów dolarów.

Larry Page Sergey Brin Google

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony nie wyda spin-offa Uncharted? Co stanęło na przeszkodzie?
  2. Trudne początki i sukces po latach. Oto historia komunikatora Zoom
  3. Bitcoin osiągnął swój rekordowy poziom! Ile obecnie kosztuje?
  4. Wysyp nowości! Dzisiejsze premiery gier na PC i nie tylko
  5. Kolejna fala banów w Call of Duty. Ilu graczy przyłapano na hackach?
  6. Microsoft przejmuje nową firmę! Tym razem zajmie się opieką zdrowotną
Czytaj dalej