Kolejna fala banów w Call of Duty. Ilu graczy przyłapano na hackach?

14 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Call of Duty gra wideo activision bany cheating
Źródło: polygon.com

Według twórców Call of Duty, prawie pół miliona cheaterów zostało zbanowanych w Warzone. Stało się to dzięki ciągłym pracom anty-cheatowym.

Pół miliona zbanowanych kont

Od premiery Call of Duty: Warzone, prawie pół miliona hakerów zostało zbanowanych. Stało się to dzięki ciągłym wysiłkom twórców gry. Wydawcom gry zależało bowiem na tym, aby położyć kres oszustwom w trybie battle royale. Zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo gry regularnie wydają fale banów na dużą skalę. Niektóre z nich mogą nawet sporadycznie dotknąć popularnych streamerów. We wrześniu ubiegłego roku ekipy Activision wydały kolejną masową falę banów w Warzone. Wtedy powodem tych działań był popularny cheat software o nazwie EngineOwning, który został wykryty na ponad 20 000 kont. Co ciekawe, wśród nich znalazł się popularny streamer o pseudonimie Wagnificent, który otrzymał bana podczas rozgrywki na żywo.

Call of Duty gra wideo activision

Zespoły bezpieczeństwa mają pełne ręce pracy

Przekonani o tym, że w Call of Duty: Warzone nie ma miejsca na oszustwa, deweloperzy poinformowali niedawno o swoich wynikach w trwającej wojnie z hakerami. Gra battle royale została wydana ponad rok temu, a w tym czasie ponad 475 000 oszustów zostało zbanowanych na stałe. Tylko od lutego deweloperzy wydali siedem ogromnych fal banów, z których ostatnia miała miejsce w niedzielę. Oprócz takich działań na dużą skalę, zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo codziennie banują ujawnionych oszustów w sposób indywidualny, reagując na zgłoszenia graczy lub wykrycie oprogramowania. Obecnie deweloperzy skupiają się głównie na blokowaniu recydywistów i uniemożliwianiu im kupowania nowych kont na czarnym rynku. Chociaż zespoły deweloperów i bezpieczeństwa Call of Duty nie ujawniają szczegółowo swoich metod, to potwierdzają, że bany sprzętowe są wydawane takim seryjnym oszustom.

Activison traktuje problem poważnie

Gracze regularnie donoszą o hakerach w grze i wygląda na to, że Activision traktuje ten problem bardzo poważnie. Pół miliona zablokowanych kont to ogromna liczba, która jasno wskazuje na to, że zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie traktują problemu po macoszemu. Miejmy nadzieję, że do Warzone wprowadzone zostaną również skuteczniejsze rozwiązania antycheatowe. Pomoże to w natychmiastowym wykrywaniu i banowaniu nieuczciwych kont, zanim zdążą one zepsuć rozgrywkę wszystkim innym.

Call of Duty gra wideo activision

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepsze drużyny Counter-Strike Global Offensive (1-5)
  2. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 1-5)
  3. Microsoft przejmuje nową firmę! Tym razem zajmie się opieką zdrowotną
  4. Epic Games Store zanotowało ogromną stratę w 2020 roku!
  5. Tinder jakiego nie znasz! Te fakty o aplikacji mocno Cię zaskoczą
  6. Chiny jakich nie znasz. Te 5 ciekawostek Cię zaskoczy! cz.2
Czytaj dalej