Bitcoin osiągnął swój rekordowy poziom! Ile obecnie kosztuje?

15 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin kryptowaluta rekord
Źródło: pixabay.com

Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 62 575 dolarów. Największa na świecie kryptowaluta, w tym roku ponad dwukrotnie zwiększyła swoją cenę.

Kolejny rekord Bitcoina

Bitcoin osiągnął we wtorek rekordową wartość aż 62 575 dolarów. Największa na świecie kryptowaluta ponad dwukrotnie zwiększyła swoją cenę w tym roku. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest rosnąca akceptacja tego nurtu jako inwestycji i środka płatniczego. Jest to również wynikiem poszukiwań przez inwestorów wysokodochodowych aktywów wśród niskich stóp procentowych. Duże firmy, w tym BNY Mellon, Mastercard i Tesla są tymi, które przyjęły i zainwestowali w kryptowaluty. Szef Tesli Elon Musk ogłosił niedawno, że pojazdy elektryczne firmy można teraz kupić za pomocą Bitcoin. Opcja ta będzie dostępna poza USA jeszcze w tym roku.

Visa Bitcoin pieniądze karta kredytowa

Musk publicznie ogłasza swoje poparcie dla kryptowalut

Musk, który promuje kryptowaluty za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, w lutym skrytykował konwencjonalną gotówkę. Mówił, że mając ujemne realne odsetki, tylko głupiec nie szukałby alternatyw gdzie indziej. PayPal w marcu również zaczął pozwalać amerykańskim konsumentom na korzystanie z ich zasobów kryptowalutowych do płacenia u milionów swoich sprzedawców online na całym świecie. Może to znacznie zwiększyć wykorzystanie aktywów cyfrowych w codziennym handlu. Klienci, którzy posiadają Bitcoin, Ether, Bitcoin cash i Litecoin w portfelach cyfrowych PayPal, będą teraz mogli zamienić swoje udziały na waluty fiat przy kasach, aby dokonać zakupów.

Czym dokładnie jest Bitcoin?

Bitcoin to kryptowaluta opracowana w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. Transakcje są zapisywane w blockchainie, który pokazuje historię transakcji dla każdej jednostki i jest używany do udowodnienia własności. W przeciwieństwie do inwestowania w tradycyjne waluty Bitcoin nie jest emitowany przez bank centralny ani wspierany przez rząd. Kupno bitcoina różni się od zakupu akcji czy obligacji, ponieważ bitcoin nie jest korporacją. Mimo że ta kryptowaluta powstała w 2009 to jej cena wzrosła do tysięcy dolarów dopiero w 2017 roku.

MobileCoin nowa kryptowaluta na rynku

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Microsoft przejmuje nową firmę! Tym razem zajmie się opieką zdrowotną
  2. Epic Games Store zanotowało ogromną stratę w 2020 roku!
  3. Najpopularniejsza platforma na świecie? YouTube, Facebook a może TikTok
  4. Czy dane 1,3 miliona użytkowników Clubhouse zostały sprzedane?
  5. Tinder jakiego nie znasz! Te fakty o aplikacji mocno Cię zaskoczą
  6. Jak dobrze znasz aplikację Tinder? Oto garść faktów, które Cię zaskoczą
Czytaj dalej