Microsoft przejmuje nową firmę! Tym razem zajmie się opieką zdrowotną

13 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Microsoft Nuance internet technologia Stany Zjednoczone 2021
Źródło: pymnts.com

Microsoft przejmuje firmę Nuance, zajmującą się rozpoznawaniem mowy za pomocą sztucznej inteligencji. Koszt transakcji to 19,7 miliarda dolarów.

Microsoft wkracza w świat opieki medycznej

Microsoft planuje wzmocnić swoją obecność w sektorze opieki zdrowotnej. Ma to się udać dzięki liderowi w technologii rozpoznawania głosu. Technologia Nuance obejmuje konwersacyjne narzędzie AI zorientowanych w specjalistycznych terminów medycznych. Uwalnia tym samym lekarzy od notatek. Umożliwia także lepsze interakcje pacjent-lekarz w osobie lub w wizytach telemedycznych.
Program firmy Nuance całkowicie przedefiniował dokumentację kliniczną. Stało się to poprzez przechwytywanie i kontekstualizację każdego słowa spotkania lekarza z pacjentem i automatyczne dokumentowanie go.

Szeroko stosowana technologia

Technologia Nuance jest szeroko wykorzystywana w dokumentacji medycznej. Obecnie stosują się ją w ponad trzech czwartych szpitali w USA. Microsoft ogłosił w swoim komunikacie, że transakcja jest całkowicie gotówkowa. Zapłacona kwota obejmuje dług netto firmy Nuance. Microsoft widzi również potencjał do rozszerzenia technologii poza służbę zdrowia. Podobne transkrypcje AI mogłyby być zatrudnione przez np. doradców finansowych. Zysk firmy skoczył o 33 procent w ostatnim kwartale do 15,5 miliardów dolarów. Zawierał on impuls z cloud computing i komputerów osobistych, w tym swoich gier wideo Xbox.

Microsoft Nuance internet technologia Stany Zjednoczone

Czym jest Nuance?

Nuance, z siedzibą w Burlington, niedaleko Bostonu, została założona w 1992 roku i specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji konwersacyjnej, szczególnie w sektorze opieki zdrowotnej. Nuance Communications, która zatrudniała ponad 7,100 osób na dzień 30 września, odnotowała sprzedaż w wysokości 1,48 miliarda dolarów w zeszłym roku.

Już wkrótce kolejne transakcje?

Transakcja ta przychodzi zaledwie kilka miesięcy po przejęciu przez Microsoft ZeniMax. Była to firma macierzysta wydawcy gier wideo Bethesda Softworks. Microsoft przejął ją za 7,5 miliarda dolarów we wrześniu 2020 roku. Media donoszą o możliwości innych dużych transakcji, w tym platformy rzemieślniczej Pinterest w możliwej transakcji 51 miliardów dolarów. Możliwym jest również zakup popularnej platformy dyskusyjnej Discord za około 10 miliardów dolarów.

Microsoft Nuance internet technologia Stany Zjednoczone

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najpopularniejsza platforma na świecie? YouTube, Facebook a może TikTok
  2. Internetowa platforma Linkedin ofiarą hakerów. Co wyciekło tym razem?
  3. Facebook: Hakerzy wykradli dane milionów osób! Jak to się stało?
  4. Chiny: Główna platforma e-commerce ukarana wielką grzywną! Co się stało
  5. Czy dane 1,3 miliona użytkowników Clubhouse zostały sprzedane?
  6. Najpopularniejszy czat. Jak wyglądała historia Facebook Messenger?
Czytaj dalej