Knight Squad 2 już dostępne na Steam i Epic Games Store

14 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Knight Squad 2 Epic Games Store Nintendo Switch gry 2021
Źródło: nintendo.co.uk

Nowa gra od studia Chainsawesome Games. została właśnie udostępnia na platformach Steam i Epic Games Store. Na czym polega rozgrywka w tym tytule?

Czym jest Knight Squad 2?

Knight Squad 2 to zręcznościowa gra akcji, przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych. Wcielamy się w niej w rycerzy, którzy walczą o zwycięstwo, działając w pojedynkę lub w drużynach. Tempo rozgrywki i panujący w jej trakcie chaos możemy zwiększać za pomocą różnych modyfikatorów. Knight Squad 2 to druga część serii zręcznościowych gier akcji, wprowadzona na rynek w 2015 roku. Gra została stworzona przede wszystkim z myślą o multiplayerze, a jej twórcami są autorzy pierwowzoru - niezależny zespół Chainsawesome Games.

W Knight Squad 2 akcję obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. Rozgrywka toczy się na blisko stu różnych arenach. Posiada także kilkanaście wariantów gry. Są one zróżnicowane pod względem zasad rozgrywki i warunków zwycięstwa. Wśród dostępnych modułów znajdziemy m.in. battle royale, w którym wygrywa gracz, który jako ostatni pozostanie przy życiu. Dodatkowo możliwa jest walkę o kontrolę nad Graalem, pchanie wózka do celu czy nawet wariację na temat piłki nożnej. W zależności od wybranego wariantu rozgrywki gramy indywidualnie lub w drużynach.

Knight Squad 2 Epic Games Store Nintendo Switch

Rozgrywka i tryby gry

Rozgrywka polega na eliminacji wrogów, którzy przeszkadzają nam w osiągnięciu zwycięstwa. W tym celu możemy korzystać z urozmaiconego arsenału broni. Znajdziemy w nim zarówno klasyczne bronie, takie jak łuk czy bumerang. Wśród nich są jednak i te bardziej wyrafinowane. Chodzi tu o wyrzutnie rakiet czy też miny zbliżeniowe. Rozgrywka jest dynamiczna, a chaos można spotęgować, aktywując rozmaite modyfikatory. Wśród nich znajdują się śliskie podłogi, eksplodujące ciała, jak i zmiany broni wraz z jej ulepszeniami.

Choć Knight Squad 2 pozwala na zabawę w pojedynkę, to gra została przygotowana głównie z myślą o rozgrywce w towarzystwie maksymalnie siedmiu osób. Tryb multiplayer pozwala na zabawę zarówno przez internet, jak i na wspólnym ekranie. Gra posiada kolorową i przejrzystą grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Tytuł ukaże się zarówno na komputery osobiste (PC), jak i konsole Xbox One, Xbox S, a także Nintendo Switch. Dostępna będzie na platformie Steam oraz Epic Games Store.

Knight Squad 2 Epic Games Store Nintendo Switch

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostań prezydentem! Realpolitiks II już dostępne na Steam
  2. Nowa gra od Epic Games Store! Czym jest Oddworld: Soulstorm?
  3. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 1-5)
  4. Najlepsze drużyny Counter-Strike Global Offensive (1-5)
  5. Microids szykuje 4 gry o Smerfach! Jedna ukaże się już w tym roku
  6. Epic Games Store zanotowało ogromną stratę w 2020 roku!
Czytaj dalej