Epic Games Store zanotowało ogromną stratę w 2020 roku!

13 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Epic Games Store platforma gier wideo 2020
Źródło: komputerswiat.pl

Epic Games Store odnotowało ponad 270 milionów straty w 2020 roku. To efekt działań mających na celu zepchnąć z piedestału platformę Steam.

Firma Epic Games, zajmująca się grami wideo, przez cały rok 2020 straciła 273 miliony dolarów. Wszystko to było wynikiem wydatków na Epic Games Store, a także na rywalizacji z takimi platformami jak Steam. Epic od zeszłego roku co tydzień udostępnia kolejne gry za darmo. Strategia ta ma bowiem przyciągnąć zainteresowanie graczy właśnie na tę platformę.

Epic udostępniło za darmo wiele tytułów

Darmowe gry udostępniane na Epic Games Store wahały się od mniejszych tytułów indie. Wśród nich były The Stanley Parable i Tormentor X Punisher. Dochodziło jednak do promocji dotyczącej znacznie bardziej kasowych tytułów takich jak Watch Dogs i Star Wars: Battlefront 2. Najgłośniejsza oferta pojawiła się latem dzięki majowej, trwającej tydzień darmowej premierze Grand Theft Auto 5, która rozbiła serwery firmy Epic zaledwie kilka minut po jej rozpoczęciu i zwiększyła bazę graczy uwielbianego już tytułu z otwartym światem przestępczym w sieci do niebotycznych rozmiarów. Wszystkie te specjalne oferty kosztują Epic, a okazuje się, że firma była skłonna zapłacić za nie krocie przez cały rok 2020.

Epic Games Store gra wideo

Niezależne źródła podały wysokość strat

Według niezależnych źródeł wielka bitwa prawna Epic z Apple o przychody z Fortnite w App Store ujawniła wydatki Epic na Game Store w 2020 roku, które łącznie wyniosły około 444 milionów dolarów. 273 miliony dolarów z tych wydatków to strata netto spowodowana wieloma darmowymi prezentami Epic w ciągu roku. Obejmuje to umowy na wyłączność i minimalne gwarancje dla wydawców. Gwarancje te mają na celu utrzymać ich tytuły z dala od konkurencyjnych usług, takich jak Steam. Samo Epic nie jest szczególnie zmartwione tak wysokimi kwotami utraconych zysków, ponieważ w niedawnym oświadczeniu firma wyraziła nadzieję, że zyski zaczną rosnąć do 2023 roku, a wydatki te są częścią długoterminowej inwestycji, dzięki utrzymaniu przez Epic Store 12 procent przychodów z każdej gry.

Ta pewność siebie nie jest bezpodstawna, ponieważ Epic cieszy się stałym strumieniem zysków ze swojego silnika Unreal Engine i gry Fortnite. Ten ostatni jest wciąż uważany za jeden z najbardziej udanych tytułów battle royale na rynku. Jeśli chodzi o Unreala, to pozostaje on standardem w dziedzinie tworzenia gier wideo.

Epic Games Store platforma gier wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najpopularniejsza platforma na świecie? YouTube, Facebook a może TikTok
  2. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 1-5)
  3. Najlepsze drużyny Counter-Strike Global Offensive (1-5)
  4. Microids szykuje 4 gry o Smerfach! Jedna ukaże się już w tym roku
  5. Jak dobrze znasz aplikację Tinder? Oto garść faktów, które Cię zaskoczą
  6. Tinder jakiego nie znasz! Te fakty o aplikacji mocno Cię zaskoczą
Czytaj dalej