Źle traktują graczy a mimo to zaliczyli najlepszy rok w swojej historii! Jak to możliwe!?

12 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Electronic Arts EA Sports producent gier wideo
Źródło: pixabay.com

Electronic Arts to firma, która znana jest z nie najlepszych relacji z graczami. EA zarzuca się wymuszanie mikropłatności na graczach i propagowanie rozgrywki "pay to win". Dodatkowo gry wypuszczane przez tę firmę bardzo często zawierają dużą ilość błędów, która korygowana jest w kolejnych aktualizacjach. Czasami proces ten trwa kilka miesięcy, a niektóre błędy nie są w ogóle usuwane. Jak więc to możliwe, że właśnie ta firma zaliczyła swój najlepszy rok pod względem finansowym?

Electronic Arts właśnie zaliczyło największy rok w swojej historii. We wtorek gigant z Redwood City w Kalifornii ogłosił, że rok obrotowy 2020-21 przyniósł rekordowe przychody i sprzedaż, napędzane przez takie tytuły jak Apex Legends i FIFA 21.

Ile zarobiło Electronic Arts?

Electronic Arts wykazał w raporcie brutto 5,63 miliardów dolarów przychodów. Z tego 4,6 miliarda dolarów pochodzi z "usług na żywo", które odnoszą się do mikrotransakcji w grze i przychodów z subskrypcji generowanych przez EA Play. Aby dać trochę perspektywy, te 4,6 miliarda dolarów jest równoważne sprzedaży około 130 milionów kopii gier na konsole. Apex Legends przyniósł 600 milionów dolarów dla Electronic Arts. Jeśli chodzi o FIFA 21, to Ultimate Team jest dla firmy prawdziwą żyłą złota. Liczba graczy wzrosła bowiem o 16% i przekroczyła 20 milionów. FIFA to jednak znacznie większa marka. Na wybranych rynkach dostępna jest także w postaci gry Fifa Mobile oraz Fifa Online 4. Obecnie przyciąga ponad 100 milionów graczy na całym świecie.

Electronic Arts EA Sports producent gier wideo

Co w przyszłości?

Patrząc w przyszłość, oprócz Apex Legends Mobile, EA ma w planie jeszcze wydanie Mass Effect Legendary Edition należne pod koniec tego tygodnia. W następnym tygodniu, 21 maja, pojawi się tytuł Knockout City od EA Originals, który trafi prosto do EA Play i Xbox Game Pass Ultimate. F1 2021 od Codemasters, obecnie należącego do EA pojawi się 16 lipca. FIFA 22 i Madden NFL 22 pojawią się w między lipcem a wrześniem. Battlefield 6 i NHL 22 mają się ukazać między październikiem a grudniem. Pozostaje jeszcze nowy tytuł golfowy PGA Tour, który ma się ukazać pomiędzy styczniem a marcem 2022.

Electronic Arts EA Sports producent gier wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twórcy Resident Evill Village dokonali czegoś niesamowitego! Nie uwierzysz w to co się stało
  2. Producent kultowej gry wideo zarobił krocie! Zobacz o kogo chodzi
  3. Oto nowe wieści o GTA 6! Czy Rockstar planował aby gracze dowiedzieli się tego o Grand Theft Auto?
  4. Jak rozwiązać zagadkę "Hall of the Four" w Resident Evil Village?
  5. Fortnite potwierdza dodanie Beast Boya jako grywalnej postaci
  6. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 opóźniony na PlayStation 5! Dlaczego?
Czytaj dalej