Twórcy Resident Evill Village dokonali czegoś niesamowitego! Nie uwierzysz w to co się stało

12 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Resident Evil Village gry 2021 Capcom
Źródło: wegotthiscovered.com

Capcom czyli producent serii Resident Evil i wydawca najnowszej częśći Village, dokonał niesamowitej rzeczy. Nikt nie spodziewał się tego, że deweloper zaliczy aż tak duży sukces.

Village zaliczyło wejście smoka

Resident Evil Village w swój pierwszy weekend rozeszło się w ogromnej ilości egzemplarzy, stając się tym samym jedną z najlepiej sprzedających się gier z tej serii. Najnowsza odsłona było bardzo oczekiwaną grą od dłuższego czasu, dzięki sukcesowi soft-rebootu, jakim był Resident Evil 7, oraz niedawnym remake'om starszych tytułów. Seria mocno odrodziła się po takich grach jak Resident Evil 6, co zaowocowało entuzjastycznymi recenzjami Resident Evil Village. Ósma główna pozycja w serii kontynuuje trajektorię 7, podwajając perspektywę pierwszoosobową i pozwalając na nowe rodzaje horroru poza typową akcją z zombie, którą zapewniały wczesne gry z serii. To nie tylko przyciągnęło zupełnie nową publiczność do serii, ale utrzymał wielu starych fanów zainteresowanych nowym kierunkiem franczyzy.

Resident Evil Village gry 2021 Capcom

Prawie 200 milionów dolarów zarobku od premiery!

Capcom ujawnił, że w ciągu zaledwie czterech dni ResidentEvil Village rozeszło się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy na różnych platformach, dzięki czemu łączna sprzedaż serii przekroczyła 100 milionów! Jeśli każdy egzemplarz został sprzedany za 60 dolarów oznaczałoby to, że ResidentEvil Village zarobił już 180 milionów dolarów. Dla porównania Resident Evil 7, który ukazał się w 2017 roku, sprzedał się w liczbie 8,5 miliona sztuk do grudnia 2020 roku. Oczywiście w sprzedaży pojawiły się droższe kolekcjonerskie wersje gry.

Sukces za sprawą Lady Dimitrescu

Nie da się ukryć faktu, że w sukcesie Odsłony Village, duży udział miała właśnie Lady Dimitrescu. Wirusowa natura wysokiej wampirzej damy pozwoliła na szalone rozprzestrzenienie się wieści o nadchodzącej grze, zapewniając jej dużą popularność. Prawdopodobnie pomogło też usunięcie numeru z tytułu i nazwanie go po prostu ResidentEvil Village zamiast ResidentEvil 8, ponieważ nowi gracze nie będą się obawiali, że będą musieli nadrabiać zaległości z siedmiu innych gier, które w dużej mierze nie mają związku z obecnym tytułem.

Resident Evil Village gry 2021 Capcom

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak rozwiązać zagadkę "Hall of the Four" w Resident Evil Village?
  2. Nie wiesz jak zapisać grę w Resident Evil Village? Ten artykuł Ci pomoże
  3. Rekord dzień po premierze Resident Evil. Czegoś takiego jeszcze nie było
  4. Producent kultowej gry wideo zarobił krocie! Zobacz o kogo chodzi
  5. Oto nowe wieści o GTA 6! Czy Rockstar planował aby gracze dowiedzieli się tego o Grand Theft Auto?
  6. Fortnite potwierdza dodanie Beast Boya jako grywalnej postaci
Czytaj dalej