Zaskakujący pomysł Microsoftu! Od teraz nie będziesz potrzebował konsoli by grać?

11 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Microsoft gry wideo Xbox telewizor
Źródło: pixabay.com

Microsoft przenosi gry Xbox bezpośrednio na telewizory, subskrypcje Game Pass Ultimate będą możliwe przez przeglądarki internetowe.

Microsoft chce wprowadzić nowe usprawnienie

Microsoft ogłosił w czwartek, że pracuje nad oprogramowaniem, które pozwoli ludziom grać w gry wideo Xbox na podłączonych do Internetu telewizorach bez potrzeby posiadania konsoli. Wiadomość ta nadeszła na ostatniej prostej przed Electronic Entertainment Expo, czyli popularnymi corocznymi targami znanymi bardziej jako E3. Microsoft gra na sile swojej jednostki Xbox, ponieważ rywalizuje z usługami gier w chmurze Luna i Stadia prowadzonymi, odpowiednio, przez Amazon i Google.

Smart TV

Prace nad technologią już się rozpoczęły

Zespół Xbox pracuje z producentami telewizorów, aby osadzić oprogramowanie, które pozwoli użytkownikom korzystać z biblioteki swoich gier, nawet jeśli w pobliżu nie mają swojej konsoli a jedynie dostęp do telewizora. Tytuły mogłyby być wtedy odtwarzane bezpośrednio z chmury, wymagając jedynie ręcznych kontrolerów. Amerykański gigant technologiczny ogłosił również, że buduje urządzenia, które będą podłączone do dowolnego ekranu telewizora lub monitora komputerowego do strumienia Xbox gry bez żadnych konsol.

Skorzystają na tym miliony graczy?

W nadchodzących tygodniach granie w chmurze z subskrypcją Xbox Game Pass Ultimate będzie możliwe za pośrednictwem przeglądarek internetowych Chrome, Edge i Safari, podaje Microsoft. Xbox Game Pass miał około 18 milionów abonentów na całym świecie. Całkowite wydatki konsumentów na gry wideo w samych Stanach Zjednoczonych wyniosły prawie 15 miliardów dolarów. A mowa tu jedynie o pierwszym kwartale obecnego roku. Kwota ta stanowi również 30% całej sumy uzbieranej w zeszłym roku. Jak więc dobrze widać rynek gier na pewno nie słabnie, a coraz bardziej umacnia się.

Microsoft Xbox Game Pass

Czytaj dalej