Wiele tytułów dostępnych za darmo! To kolejna taka inicjatywa od Xbox

13 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Microsoft gry wideo Xbox gry indie
Źródło: pixabay.com

ID@Xbox i Summer Game Fest ponownie łączą siły, aby przenieść targi do domu fanów. W ramach wydarzenia gracze będą mogli zagrać za darmo w wiele gier.

Platforma Xbox stawia na gry indie

Summer Game Fest rozpoczął sezon nowości w grach wideo. Gospodarz wydarzenia Geoff Keighley ujawnił, że ID@Xbox, czyli program, który pozwala niezależnym deweloperom na samodzielne publikowanie gier na PC i Xbox One, po raz kolejny będzie współpracował z pokazem, aby przynieść fanom niezależne demo. Darmowe, niewymagające identyfikatorów wydarzenie rozpocznie się w przyszłym tygodniu i obejmie ponad czterdzieści wersji demonstracyjnych, które gracze będą mogli sprawdzić wyłącznie na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S.

Microsoft Xbox Game Pass

W co będzie można zagrać za darmo?

Jednym z głównych tytułów nadchodzącego lineupu jest Tunic. Gra podąża za uroczym liskiem w wielką, inspirowaną Zeldą przygodę, która jest równie piękna, co wymagająca. Chociaż fani Tunic mogli już zagrać w demo gry, nadchodzące wydarzenie obiecuje świeżą zawartość. Kolejną z gier wspomnianych przez gospodarza Summer Game Fest jest Sable, pozbawiona walki gra z otwartym światem od Shedworks. Stylistyczny wygląd i intrygujące założenie przyciągnęły wielu przez lata i wygląda na to, że przyszłotygodniowe wydarzenie pozwoli graczom w końcu lepiej poznać, co zaoferuje gra.

Udana współpraca od lat

ID@Xbox i Summer Game Fest ponownie współpracują w tym roku, jak wyjaśniono we wpisie na blogu Xboxa, aby przynieść fanom wielodniowe wydarzenie demonstracyjne, które rozpocznie się we wtorek, 15 czerwca. Na przyszłotygodniowej imprezie pojawią się także Sable, Lake, Echo Generation, The Riftbreaker oraz dziesiątki innych tytułów indie. Dema będą dostępne tylko przez tydzień, ponieważ wydarzenie kończy się 21 czerwca.

Tunic gra wideo indie Xbox Microsoft

Czytaj dalej