Pijani nauczyciele nadchodzą! "Na Ruaszu" wchodzi właśnie do polskich kin!

12 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Na Rauszu film premiery filmowe nauczyciele
Źródło: news.knowledia.com

"Na Ruaszu" to komediodramat w reżyserii Thomasa Vinterberga. Film jest międzynarodową koprodukcją pomiędzy Danią, Holandią i Szwecją.

Fabuła filmu

Nauczyciele Martin, Tommy, Peter i Nikolaj są przyjaciółmi i pracują razem w szkole gimnazjalnej w Kopenhadze. Wszyscy czterej zmagają się z brakiem motywacji wśród uczniów i czują, że ich życie stało się nudne. Podczas kolacji z okazji 40. urodzin Nikolaja, grupa zaczyna dyskutować o psychiatrze Finnie Skårderud, który twierdzi, że stężenie alkoholu we krwi na poziomie 0,05 powoduje, że człowiek jest bardziej kreatywny i zrelaksowany. Podczas gdy grupa odrzuca tę teorię, Martin, który jest przygnębiony z powodu kłopotów w swoim małżeństwie, zaczyna pić w pracy. Reszta grupy w końcu decyduje się do niego dołączyć, traktując tę próbę jako eksperyment mający na celu sprawdzenie teorii Skårderuda.

W krótkim czasie wszyscy czterej członkowie grupy stwierdzają, że zarówno ich praca, jak i życie prywatne są przyjemniejsze. Zgadzają się też, że eksperyment powinien być kontynuowany. Tym razem decydują się jednak na stężenie 0,10. Grupa spędza upojną noc, ale po powrocie do domu pijani Martin i Nikolaj zostają skonfrontowani przez swoje rodziny. Grupa wkrótce porzuca eksperyment. Miesiące później wszyscy członkowie grupy przestali pić w ciągu dnia, z wyjątkiem Tommy'ego, który stał się alkoholikiem.

Na Rauszu film premiery filmowe nauczyciele

Role główne

W filmie zagrali:

  • Mads Mikkelsen jako Martin
  • Thomas Bo Larsen jako Tommy
  • Lars Ranthe jako Peter
  • Magnus Millang jako Nikolaj
  • Maria Bonnevie jako Anika
  • Susse Wold jako dyrektorka

Ciekawostka

Film powstał na podstawie sztuki, którą napisał Thomas Vinterberg. Podczas produkcji, czwórka głównych aktorów i Vinterberg spotykali się, aby wypić tylko tyle, by dać upust zażenowaniu przed sobą nawzajem. Oglądali również pijanych ludzi na YouTube, aby lepiej zrozumieć, jak zachowują się kompletnie pijani ludzie.

Na Rauszu film premiery filmowe nauczyciele

Czytaj dalej