Głośna produkcja trafiła w końcu do Polski. Widzowie na to czekali!

12 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Obecność 3 horror film Stany Zjednoczone
Źródło: tomsguide.com

Obecność 3: Na Rozkaz Diabła to amerykański horror o siłach nadprzyrodzonych. Powstał on w oparciu o głośny proces, który odbył się w latach 80-tych.

Fabuła filmu

W 1981 roku demonolodzy Ed i Lorraine Warren dokumentują egzorcyzm 8-letniego Davida Glatzela, w którym uczestniczyła jego rodzina, siostra Debbie, jej chłopak Arne Johnson oraz ojciec Gordon. Podczas egzorcyzmu, Arne zaprasza demona, aby wszedł w jego ciało zamiast w ciało Davida. Ed jest świadkiem, jak demon przenosi się z ciała Davida do ciała Arne'a, podczas gdy on cierpi na atak serca i zostaje zabrany do szpitala w stanie śpiączki. Arne pod wpływem opętania demonicznego morduje gospodarza, Bruno Saulsa, zadając mu 22 ciosy nożem. Dzięki wsparciu Warrenów, jego sprawa staje się pierwszym amerykańskim procesem o morderstwo, w którym opętanie jest argumentem obrony, co powoduje rozpoczęcie śledztwa w sprawie pierwotnego opętania Davida. Warrenowie odkrywają później satanistyczną klątwę przekazaną przez totem czarownicy.

Obecność 3 horror film Stany Zjednoczone

Kto wystąpił w filmie?

W grudniu 2018 roku potwierdzono, że Patrick Wilson i Vera Farmiga powtórzą swoje role jako Ed i Lorraine. W sierpniu 2019 roku aktorka Megan Ashley Brown ogłosiła, że ona i Mitchell Hoog będą portretować młodych Lorraine i Eda Warrenów odpowiednio. W grudniu 2019 roku Sterling Jerins Julian Hilliard, Sarah Catherine Hook i Ruairi O'Connor zostali potwierdzeni jako część obsady filmu.

Dystrybucja

Obecność 3: Na Rozkaz Diabła została wydana już min. w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Dystrybuowana jest przez Warner Bros. Film zaliczył w dniu debiutu zysk w okolicach 24 milionów, co nie było co prawda najlepszym wynikiem z całej serii jednak nadal było premierę, która przyciągnęła na kinowe sale miliony widzów. Teraz produkcja pojawia się również w Polsce.

Obecność horror filmowe premiery 2021

Czytaj dalej