CD Projekt Red może świętować! Zbiórka na nowy projekt pobiła rekord Polski!

12 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
CD Projekt Red Wiedźmin gra planszowa RPG Kickstarter
Źródło: ag.hyperxgaming.com

Planowana przez Go On Board i CD Projekt Red gra Wiedźmin: Stary Świat z nawiązką zrealizowała swój cel crowdfundingowy, bijąc rekord zbiórki w Polsce!

Stary Świat zebrał więcej niż potrzebował

Zaplanowany jako prequel do Wiedźmina 3, Stary Świat został ogłoszony w lutym i w ciągu jednego dnia zarobił około 2,6 miliona dolarów po rozpoczęciu kampanii na Kickstarterze. Gra planszowa Wiedźmin: Old World rozgrywa się na długo przed przygodami Geralta z Rivii. Jednak jej podstawowe założenie pozostaje takie samo. Jako tytułowy Wiedźmin, gracze mogą szkolić się w jednej z pięciu różnych szkół wiedźmińskich, aby walczyć z potworami i projektować ziemię. Gra już przyciągnęła uwagę swoimi imponującymi miniaturami stworów, a elementy RPG, takie jak drzewka umiejętności i wybór gracza, dodają jej wartości.

Wiedźmin CD Projekt Red gra planszowa Kickstarter

Koniec zbiórki, wynik - rekord

Wczoraj Go on Board i CD Projekt Red zakończyli kampanię na Kickstarterze. Wiedźmin: Stary Świat zebrał pieniądze od ponad 7000 entuzjastów gier planszowych w Polsce i prawie 40 000 za granicą. Stary Świat pobił polskie rekordy crowdfundingowe niemal pięciokrotnie, osiągając ostateczną sumę około 6 milionów euro.

To nie pierwszy taki przypadek

Od projektów pasjonackich finansowanych przez Kickstarter do większych ofert detalicznych, gry wideo takie jak Portal, Street Fighter i Bloodborne przeszły z ekranu na tablet w ciągu ostatnich kilku lat. W międzyczasie CD Projekt Red dostarczył fanom Wiedźmina mnóstwo zabawnych spin-offów, takich jak karciana gra RPG Thronebreaker: The Witcher Tales oraz grę w rzeczywistości rozszerzonej Wiedźmin: Monster Slayer. Jednak fani mający nadzieję na kontynuację podróży Geralta będą musieli poczekać, ponieważ CD Projekt Red nie ma obecnie oficjalnych planów na Wiedźmina 4. Entuzjazm dla Wiedźmina utrzymuje się na wysokim poziomie dzięki sukcesowi gier CD Projekt Red oraz serialu Netflix Wiedźmin, którego drugi sezon jest obecnie w postprodukcji. Nie dziwi więc fakt, że fani tak licznie zgłosili chęć przeniesienia się do świata wiedźminów i potworów w grze Wiedźmin: Old World, którego premiera przewidziana jest na czerwiec 2022 roku.

Wiedźmin CD Projekt Red gra planszowa Kickstarter

Czytaj dalej