Producent kultowej gry wideo zarobił krocie! Zobacz o kogo chodzi

12 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Uncharted 4 Naughty Dog gry przygodowe
Źródło: theverge.com

Uncharted 4 kończy dziś pięć lat, a Naughty Dog ujawniło kilka interesujących faktów o swojej produkcji. Jakie dane udostępnili twócy tej gry?

Uncharted obchodzi swoje pięciolecie

Naughty Dog świętuje dziś pięć lat Uncharted 4 i ujawniło, że ponad 37 milionów osób zagrało w ostatnią odsłonę historii Nathana Drake'a. Chociaż nie jest jasne, ile kopii zostało sprzedanych do tej pory, Uncharted 4 było ogromnym sukcesem dla Sony i Naughty Dog. Do maja 2019 roku, Uncharted 4 sprzedało się w ponad 15 milionach egzemplarzy, co jest niesamowicie imponujące dla gry dostępnej tylko na jednej platformie. Naughty Dog zdystansowało się od franczyzy od czasu ostatniego wpisu, ale Sony próbuje stworzyć nowe gry Uncharted z innymi deweloperami. Nie jest jasne, kiedy Sony chce przywrócić serię do łask.

Uncharted gra wideo Sony

37 milionów osób w grze

Uncharted 4 kończy dziś pięć lat, a Naughty Dog zrzuciło kilka statystyk, by to uczcić. 37 milionów ludzi zagrało w grę od czasu premiery w 2016 roku, choć jest prawdopodobne, że liczba ta została zwiększona poprzez wypożyczanie gier, dzielenie się grami i inne. Wydaje się to bardziej realistycznym wnioskiem niż pomysł, że każdy gracz kupił swoją własną kopię gry.

Produkcja od Naughty Dog zebrała rzeszę fanów

Fani Uncharted 4 wielokrotnie okazywali swoją pasję, więc nie dziwi fakt, że gra doczekała się tak wielu graczy, którzy rozpoczęli przygodę z Nathanem Drake'iem. Możliwe też, że wielu z tych fanów zagrało w grę po raz pierwszy, po prostu kupując PS4. Przez pewien czas gra była dołączana do wielu egzemplarzy PlayStation 4 Slim. Nie jest jasne, czy Sony liczyło to jako sprzedaż gry, czy też nie było to brane pod uwagę, ponieważ gra była w zasadzie darmowa. Niezależnie od tego, gra trafiła w ręce milionów ludzi dzięki pakietom konsolowym, ofertom PlayStation Plus, a nawet jest dostępna dla wszystkich posiadaczy PlayStation 5 z aktywnym abonamentem PlayStation Plus.

Uncharted 4 Naughty Dog gry przygodowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak rozwiązać zagadkę "Hall of the Four" w Resident Evil Village?
  2. Nie wiesz jak zapisać grę w Resident Evil Village? Ten artykuł Ci pomoże
  3. Fortnite potwierdza dodanie Beast Boya jako grywalnej postaci
  4. Netflix i Amazon bojkotują Złote Globy. Skąd taka decyzja?
  5. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 opóźniony na PlayStation 5! Dlaczego?
  6. Elon Musk wyjawia zaskakującą prawdę o sobie. Na co cierpi miliarder?
Czytaj dalej