Jak rozwiązać zagadkę "Hall of the Four" w Resident Evil Village?

11 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Resident Evil Village Capcom poradnik
Źródło: gamerant.com

Nie wiesz jak rozwiązać zagadkę "Hall of the Four" z Resident Evil Village? Ten artykuł pomoże Ci w dalszych postępach w grze.

Choć Resident Evil jest zazwyczaj znany z produkcji o wysokim poziomie strachu i intensywnej przemocy, to jednak czasami zwalnia tempo i zmusza graczy do myślenia. Podobnie jak w poprzednich grach, tak i tutaj nie jest inaczej, ponieważ gra zawiera wiele różnych zagadek, które trzeba rozwiązać, aby przejść przez fabułę. Wkrótce po ucieczce od Lady Dimitrescu gracze wrócą do głównego holu zamku, gdzie z podłogi będą wystawać cztery posągi. Ta zagadka wymaga od graczy przeszukania zamku i znalezienia czterech różnych Masek Anioła, które pasują do posągów, aby odblokować drzwi w głównym holu. Jak je wszystkie odnaleźć?

Maska smutku

Wejdź na drugie piętro i skręć w prawo. Idź dalej ścieżką, aż dotrzesz do drzwi z twarzą, na której brakuje gałki ocznej. Użyj zdobytego wcześniej bordowego oka i włóż je do gniazda, aby odblokować i otworzyć drzwi. Na tyłach pomieszczenia znajduje się ukryta ścieżka, którą możesz odkryć, wyrywając kawałek drewna, który ją zasłania. Podążaj nią, aż w końcu wpadniesz przez dziurę na kilka pięter w dół. Podążaj dalej tą ścieżką, aż dotrzesz do pierwszej walki z bossem. Po pokonaniu go przejdź do kuchni i podnieś sanguine virginis. Możesz teraz wrócić do pokoju z winem w pobliżu głównego holu i umieścić sanguine virginis na postumencie, aby odblokować nowe drzwi i odblokować klucz do dziedzińca. Teraz gdy klucz do dziedzińca został zdobyty, udaj się tam, a w rogu dziedzińca znajdziesz zestaw drzwi. Otwórz je i przejdź przez nie. W końcu dojdziesz do zagadki Hall Of Ablution, która po rozwiązaniu odsłoni klatkę schodową. Zejdź na dół po schodach i podążaj ścieżką, aż dotrzesz do windy. Jedź windą aż do cutscenki. Po cutscence wejdź do pokoju i zdobądź klucz Dimitrescu. Użyj tego klucza na drzwiach w pokoju, kiedy włączy się kolejna cutscenka. Podążaj ścieżką prowadzącą do schodów, które prowadzą do posągu zawierającego Maskę Smutku.

Resident Evil Village Capcom poradnik

Maska Radości

Udaj się w kierunku sali operowej. W pomieszczeniu znajduje się pianino, na którym trzeba zagrać określoną melodię, a pomyślne zagranie tej melodii da graczom klucz Iron Insignia. Wróć na górę i użyj tego klucza, aby otworzyć zamknięte drzwi i rozpocząć drugą walkę z bossem. Po pokonaniu jej udaj się do sali radości, aby zabrać z posągu Maskę Radości.

Maska Wściekłości

Udaj się do atelier. Aby otworzyć drzwi w tym pomieszczeniu, strzel w cztery dzwonki ukryte wokół pokoju (i jeden za oknem). Przejdź przez odblokowane drzwi i podążaj ścieżką, aż dotrzesz do zjeżdżalni. Zjedź na linie i zdobądź od posągu Maskę Wściekłości.

Maska Przyjemności

Wróć do głównego holu i wejdź na drugie piętro. Użyj klucza Dimitrescu, aby odblokować salę rozkoszy. Weź Maskę Rozkoszy i przygotuj się na walkę z bossem. Po pokonaniu jej wróć do pokoju, w którym znalazłeś Maskę Przyjemności. Ponieważ zabrałeś maskę, drzwi nie otworzą się, dopóki coś nie zajmie jej miejsca. Na szczęście, nad kominkiem znajduje się czaszka zwierzęcia, którą możesz zdobyć i zbadać. Po zbadaniu jej i usunięciu kawałka drewna, można ją umieścić w miejscu, w którym pierwotnie znajdowała się maska, a drzwi się otworzą.

Na koniec wróć do głównej sali, w której rozpoczęła się łamigłówka, i umieść cztery maski w odpowiadających im posągach. Maska smutku idzie w lewym posągu, maska radości idzie do środkowo-prawego posągu, maska wściekłości idzie do prawego posągu, a maska przyjemności idzie do środkowo-lewego posągu.

Resident Evil Village Capcom poradnik

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wiesz jak zapisać grę w Resident Evil Village? Ten artykuł Ci pomoże
  2. Strach się bać! Najstrajszniejsze horrory cz.5
  3. Fortnite potwierdza dodanie Beast Boya jako grywalnej postaci
  4. Netflix i Amazon bojkotują Złote Globy. Skąd taka decyzja?
  5. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 opóźniony na PlayStation 5! Dlaczego?
  6. Elon Musk wyjawia zaskakującą prawdę o sobie. Na co cierpi miliarder?
Czytaj dalej