Wiedźmin dostępny za darmo? To część planu WitcherCon!

11 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Wiedźmin CD Projekt Red Netflix DLC
Źródło: pcgamesn.com

Gracze mogą pobrać i zachować grę Wiedźmin: Enhanced Edition za darmo za pośrednictwem aplikacji GOG Galaxy, w ramach świętowania wydarzenia WitcherCon.

Pierwsza część serii Wiedźmin dostępna za darmo

Gracze, którzy nie grali jeszcze w pierwszą grę z serii Wiedźmin, mogą zdobyć darmową kopię dzięki promocji od GOG. Wiedźmin: Enhanced Edition przedstawia Geralta z Rivii w jego pierwszej grze wideo, którą wielu graczy przegapiło, mając do czynienia jedynie z wielokrotnie nagradzanym Wiedźminem 3, który został niedawno dodany do PlayStation Now.

Enhanced Edition

Wiedźmin: Enhanced Edition to mroczna gra fantasy z systemem walki w czasie rzeczywistym oraz głęboką i złożoną narracją, badającą, co tak naprawdę oznacza bycie dobrym, a co złym. Wydana w 2008 roku gra nie jest najbardziej udaną odsłoną serii gier o Wiedźminie, co oznacza, że wielu graczy przegapiło tę niesamowitą przygodę. Największą marką we franczyzie jest niewątpliwie trzecia odsłona Wiedźmina, Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gra zdobyła uznanie krytyków, gdy ukazała się w 2015 roku. Według CD Projekt Red, Wiedźmin 3 sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Wiedźmin CD Projekt Red Netflix DLC

Nawet 85% zniżki

Promocja darmowej gry uświetnia zbliżające się wydarzenie WitcherCon, podczas którego deweloper gry CD Projekt Red oraz liczne gwiazdy serialu Netflix pojawią się na różnych panelach, aby uhonorować serię. GOG podsyca emocje związane z tym wydarzeniem, oferując darmowe kopie gry Wiedźmin: Enhanced Edition, które można zdobyć za pośrednictwem aplikacji GOG Galaxy. Oprócz darmowej gry gracze mogą również skorzystać z 85% zniżki na inne gry PC z serii, w tym Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz oczywiście Wiedźmin 3: Dziki Gon i jego rozszerzenia DLC.

Świętowanie już trwa

Fani świętowali już wcześniej WitcherCon poprzez serię inspirowanych Wiedźminem aktywności i rękodzieła, udostępnianych przez różne oficjalne kanały społecznościowe Wiedźmina. Oficjalne konto Wiedźmina na Twitterze udostępniło nawet darmowy plik do pobrania, dzięki któremu osoby posiadające drukarki 3D mogą wydrukować swój własny medalion z głową wiedźmina.

CD Projekt Red Konrad Tomaszkiewicz Wiedźmin 3 Cyberpunk 2077

Czytaj dalej