Warhammer 40,000: Battlesector wchodzi na rynek! Czy nowa część poprawi wizerunek całej serii?

15 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Warhammer 40,000 Battlesector gra wideo
Źródło: fz.se

Ostatnie odsłony serii Warhammer nie były zbytnio udane, lecz twórcy mają nadzieję, że Battlesector przełamie ten impas.

Czy Battlesector poprawi reputację serii?

Gry z serii Warhammer 40K straciły na popularności po kilku nieudanych projektach, ale Battlesector ma szansę stać się jedną z najbardziej lubianych pozycji we franczyzie. Po niesławnym Warhammer 40K: Dawn of War 3, gry strategiczne w uniwersum miały burzliwe kilka lat, z niektórymi, które zdobyły fanów, jak Mechanicus, a inne wprost ich zraziły, co miało miejsce w przypadku Underhive Wars.

Fabuła gry

Akcja Warhammer 40,000: Battlesector rozgrywa się po zniszczeniach Baala i następującej po nich interwencji daemonów, a także po krucjacie Indomitusa, której przewodził Primarch Roboute Guilliman. Gracz początkowo wciela się w rolę sierżanta Carleona, który stara się ocenić potężnych neofitów i wyeliminować wszelkie dalsze zagrożenie ze strony Tyranidów.

Warhammer 40,000 Battlesector gra wideo

Grafika w grze

Battlesector ma świetną grafikę. Nie ma znaczenia czy gracz jest w środku potyczki, czy też ogląda prezentację historii, to oprawa graficzne w każdej z tych sytuacji robi naprawdę imponujące wrażenie. Ogólnie rzecz biorąc, pod względem estetycznym gra jest wierna uniwersum 40K.

Wymagania gry

Warhammer 40K: Battlesector wydaje się być dobrze zoptymalizowanym tytułem o skromnych wymaganiach. Według producentów gra będzie działać płynnie nawet na karcie graficznej niższej półki sprzed trzech generacji. Gra z pewnością jest skierowana do osób, które uwielbiają strategiczne i taktyczne gry turowe. Wszyscy, którzy gustują w tego typu, tytułach mogą zakupić i zagrać w Warhammer 40K: Battlesector na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Warhammer 40,000 Battlesector gra wideo

Czytaj dalej