Top Gear w nowej odsłonie! Takiej wersji programu się nie spodziewałeś!

11 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Top Gear Wielka Brytania motoryzacja BBC program
Źródło: vistapointe.net

BBC uruchamia zupełnie nowy spin-off popularnego programu Top Gear na Facebooku. Tym razem będzie on poświęcony motoryzacji, ale w nieco inny sposób.

Nowa odsłona Top Gear

Nowy program BBC wystartował na Facebooku, łącząc pasję do samochodów i potrzebę prędkości z grami wideo, tworząc Top Gear Gaming Show. Top Gear jest jednym z najdłużej trwających programów w brytyjskiej telewizji. Jednakże do tej pory skupiał się wyłącznie na prawdziwych samochodach, a od teraz dołożył do tego również ich cyfrowe wersje.

Gry wideo wypełniają kolejne branże

Gry w ostatnich czasach coraz bardziej wykraczają poza swoje pierwotne przeznaczenie. Szybko stały się szerszym, bardziej mainstreamowym medium rozrywkowym, w którym streamerzy i twórcy treści dzielą się swoją wirtualną pasją z widzami na całym świecie. Dwoje takich twórców treści to prezenterzy Julia Hardy i Mike Channell. Hardy często prowadzi wydarzenia związane z grami dla Xbox, a także posiada własny kanał inspirowany właśnie grami wideo.

Top Gear Wielka Brytania motoryzacja BBC program

Ta dwójka da radę?

Tych dwóch prezenterów łączy jednak nie tylko miłość do gier. Dzielą również miłość do samochodów, co czyni ich idealnymi gospodarzami do prowadzenia pierwszego w historii Top Gear Gaming Show na Facebooku. Ten nowy program od BBC jest dość ciekawym założeniem. Gry wideo stały się o wiele bardziej mainstreamowe na przestrzeni lat, a Top Gear Gaming Show jest tego prawdziwym dowodem.

Czym jest program Top Gear?

Top Gear to brytyjski magazyn motoryzacyjny program telewizyjny, który ukazał się jako wznowiona wersja oryginalnego programu o tej samej nazwie z 1977 roku przez Jeremy'ego Clarksona i Andy'ego Wilmana dla BBC. Nadawany jest od 2002 roku. Program koncentruje się na badaniu i przeglądzie pojazdów silnikowych, głównie samochodów, choć zostało to rozszerzone po emisji jego wcześniejszych serii, aby włączyć filmy zawierające wyzwania motoryzacyjne, specjalne wyścigi, okrążenia czasowe godnych uwagi samochodów i okrążenia czasowe celebrytów.

Top Gear Wielka Brytania motoryzacja BBC program

Czytaj dalej