Premiera Guilty Gear: Strive! Czy to bijatyka jakiej chciali gracze?

11 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Guilty Gear Strive gra wideo premiery gier 2021
Źródło: cultura.com

Guilty Gear: Strive to kolejna odsłona serii zapoczątkowanej w 1998 roku, za które odpowiedzialne jest wydawnictwo Arc System Works.

Fabuła gry

Guilty Gear: Strive to ósma część cyklu skupiającego się walce. Odsłona Strive kontynuuje dalszą fabułę związaną z konfliktem pomiędzy Sol Badguyem - protagonistą oraz jego arcywrogiem Asuką R. Kreutzem.

Guilty Gear Strive gra wideo premiery gier 2021

Mechanika w Guilty Gear: Strive

Podobnie jak poprzednie części tej serii tak samo i odsłona Strive jest klasyczną bijatyką przedstawioną w formacie 2D. Pojedynki toczą ze sobą dwaj bohaterowie, którzy ścierają się na kilku dostępnych w grze arenach. Rzeczą, która odróżnia Guilty Gear od innych gier z tego gatunku, jest skupienie się bardziej na walce z powietrza niż z ziemi. Każdy z zawartych w grze bohaterów posiada specjalne umiejętności i ma dostęp do ataku, który następstwem jest możliwość wykonania combo w powietrzu. Podczas walki gracz musi zwracać uwagę na wskaźnik zdrowia oraz napięcia. Ładuje się on, gdy gracz zachowuje się agresywnie, atakuje przeciwnika lub zbliża się do niego.

Co nowego? Ilu bohaterów będzie w grze?

Nowością, która pojawi się w grze są dynamiczne areny. Gdy graczowi uda się zepchnąć przeciwnika na sam kraniec areny wówczas walka przeniesie się na inną lokację. Podstawowa wersja gry będzie zawierać 15 bohaterów. Dodatkowi bohaterowie będą dostępni do kupienia w przepustkach sezonowych. Strive zawiera kilka trybów gry dla pojedynczego gracza i dla wielu graczy. Wśród nich można wymienić tryb treningowy, tryb arcade oraz tryb misji. Gra może pochwalić się ładną, trójwymiarową oprawą graficzną utrzymaną w stylu mangi. Szczególne wrażenie robią szczegółowe tła i efekty świetlne towarzyszące potężniejszym atakom. Guilty Gear dostępny jest na konsole PlayStation (zarówno 4 jak i 5) oraz komputery osobiste.

Guilty Gear Strive gra wideo premiery gier 2021

Czytaj dalej