Czy Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to jest to? Recenzja gry

9 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Sniper Ghost Warrior Contracts 2 gra wideo FPS
Źródło: newgamenetwork.com

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to niedawna premiera wprost od polskiego studia CI Games. Jak produkcja ta wypada na tle innych z gatunku?

Fabuła

Podobnie jak w przypadku poprzednika, fabuła nie jest rewolucyjna i aż roi się w niej od stereotypów i klisz. Znajdujemy się w miejscu, które leży gdzieś pomiędzy Libanem a Syrią. Od ponad 20 lat rządzony jest przez bezwzględnego dyktatora. Teraz istnieje ryzyko wybuchu wojny, gdyż dyktator został zamordowany, a wdowa po nim, która przejęła władzę, planuje w odwecie brutalny atak na pobliski region. Oczywiście nie jest to optymalna sytuacja i właśnie tutaj wkraczasz do akcji. Wcielasz się w postać Ravena, doświadczonego snajpera i Twoim zadaniem jest położyć kres temu szaleństwu.

Mechanika

Gra nastawiona jest na dobre planowanie każdego swojego ruchu i wyczekiwania na odpowiednią okazję, by w końcu otrzymać nagrodę w postaci doskonałego strzału w głowę. To właśnie w tym aspekcie gra błyszczy najbardziej. Strzelanie do terrorystów sprawia niesamowitą frajdę, a wyczucie broni jest naprawdę dobre, szczególnie karabinu snajperskiego, który sprawia wrażenie ciężkiego i solidnego, tak jak powinien. Podobnie jak w poprzednich częściach, musisz podążać za pociskiem w zwolnionym tempie, co kończy się dużą ilością rozprysków i krwi. Niektóre animacje są bardzo graficzne jak zwykle w tej serii gier.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 gra wideo FPS

Mapy

Mapy są ogromne i jest ich w sumie pięć. Możesz po nich poruszać się swobodnie i zająć wszystkie zadania w kolejności, które uważasz za stosowne. Mimo że snajperstwo jest zdecydowanie najprzyjemniejszą i najlepiej zaprojektowaną częścią gry, te małe cele to wciąż miła odmiana. Rozmiar map oznacza również, że nie da się po prostu szybko wykonać zadania, ta gra wymaga cierpliwości. Gra polega w dużej mierze na znalezieniu dobrego miejsca do oddania strzału, a ponieważ często jest to na dystansie ponad tysiąca metrów, ważna jest precyzja i spokój.

Podsumowanie

CI Games kontynuuje dość udaną poprzedniczkę i w większości przypadków robi to bardzo dobrze pod względem budżetu i zasobów. Graficznie, nie ma dużej aktualizacji z poprzedniej gry. Produkcja jest ładna, ale to nie jest coś, co wyróżnia się na tle innych produkcji z tego gatunku. ztuczna inteligencja ma się trochę lepiej od ostatniego czasu, ale nigdy nie jest świetna, i oscyluje ostro między byciem bardzo czujnym i inteligentnym wrogiem, by w następnej chwili być już głupszym. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 wciąż więc dostarcza naprawdę miłych wrażeń.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 gra wideo

Czytaj dalej