Netflix i Amazon bojkotują Złote Globy. Skąd taka decyzja?

10 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Złoty Glob Netflix Amazon Stany Zjednoczone
Źródło: billboard.com

Netflix, Amazon i inni bojkotują Złote Globy po tym, jak odkryli, że wśród głosujących dziennikarzy nie ma żadnej czarnoskórej osoby.

Duże firmy bojkotują galę Złotych Globów

Netflix oraz Amazon bojkotują Złote Globy z powodu braku różnorodności wśród głosujących. Złote Globy znane są z organizowania wytwornych przyjęć dla bogatych i sławnych, podczas których rozdawane są nagrody za najlepsze występy, filmy i programy telewizyjne, jakie ukazały się w danym roku. Członkami głosującymi, znanymi jako Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, jest 90 zagranicznych dziennikarzy filmowych z około 55 krajów świata. W Złotych Globach od 1944 roku biorą udział największe gwiazdy Hollywood, zdobywając uwagę mediów i wpływy w branży.

Złoty Glob Netflix Amazon Stany Zjednoczone

Złote Globy tracą na wartości?

W ostatnich latach ich znaczenie spada z powodu wielu kontrowersji. Po pierwsze, Złote Globy dzielą swoje nagrody według gatunków, głównie na Dramat i Komedia/Musical. To spowodowało pewne problemy w ostatnich latach, kiedy ludzie czuli, że niektóre filmy nie należą do kategorii, w której zostały nominowane. Ostatnie Złote Globy były owiane kontrowersjami związanymi z wyborem nominacji i brakiem czarnoskórych wyborców wśród głosujących.

Coraz więcej osób odwraca się od Złotych Globów

Wygląda na to, że Hollywood sprzeciwia się Złotym Globom, starając się wprowadzić zmiany. Aż stu hollywoodzkich publicystów zdecydowało się w tym momencie na bojkot Złotych Globów. Domagają się m.in. dywersyfikacji bazy wyborczej poprzez włączenie do niej większej liczby czarnoskórych dziennikarzy i kobiet. Inne programy rozdania nagród również mają problem z dotrzymaniem kroku współczesnej publiczności i utrzymaniem oglądalności. Oscary właśnie odnotowały prawie 60% spadek oglądalności. Czy sytuacja ta ulegnie wkrótce zmianie? To akurat ciężko określić, ale na pewno organizatorzy muszą postarać się bardziej urozmaicić galę i wprowadzić kilka nowych rozwiązań, aby na nowo zainteresować widzów.

Złoty Glob Netflix Amazon Stany Zjednoczone

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 opóźniony na PlayStation 5! Dlaczego?
  2. Elon Musk wyjawia zaskakującą prawdę o sbie. Na co cierpi miliarder?
  3. Google zmienia swoją politykę. Do czego wkróce będą zmuszeni użytkownicy
  4. Znamy datę wydania DLC do World of Warcraft. Gracze nie są zadowoleni
  5. Rekord dzień po premierze Resident Evil. Czegoś takiego jeszcze nie było
  6. Ocean jest niezwykły! Te sześć faktów o nim mocno Cię zaskoczy
Czytaj dalej