Elon Musk wyjawia zaskakującą prawdę o sobie. Na co cierpi miliarder?

9 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Elon Musk Stany Zjednoczone SpaceX Tesla
Źródło: britannica.com

Założyciel SpaceX i producent samochodów Tesla Elon Musk podczas ostatniego wydania programu Saturday Night Live wyznał zaskakujący fakt o samym sobie. Czym podzielił się z widzami programu?

Zaskakująca prawda wyjawiona przez Elona Muska

ElonMusk ujawnił, że ma zespół Aspergera. Wyjawił ten fakt, goszcząc w amerykańskim telewizyjnym programie "Saturday Night Live". 49-letni dyrektor generalny Tesli, założyciel SpaceX i jeden z najbogatszych ludzi na świecie powiedział, że jest pierwszą osobą z zespołem Aspergera, która będzie gospodarzem programu. Uważa się, że jest to pierwszy raz, kiedy biznesmen publicznie powiedział, że ma zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Czym jest Zespół Aspergera?

Zespół Aspergera jest zaburzeniem neurorozwojowym charakteryzującym się znacznymi trudnościami w interakcjach społecznych i komunikacji niewerbalnej, wraz z ograniczonymi i powtarzalnymi wzorcami zachowań i zainteresowań. Jest to zaburzenie ze spektrum autyzmu, ale różni się od innych względnie niezaburzonym językiem i inteligencją.

Elon Musk Stany Zjednoczone SpaceX Tesla

Aspergera sprawia trudności

Brytyjskie Narodowe Towarzystwo Autyzmu twierdzi, że diagnozy zespołu Aspergera są używane rzadziej niż wcześniej, ale podczas gdy wiele osób, które pasują do profilu zespołu Aspergera, są teraz diagnozowane z zaburzeniami ze spektrum autystycznego zamiast ... niektórzy ludzie z diagnozą zespołu Aspergera mogą zdecydować się na dalsze używanie tego terminu. Społeczeństwo twierdzi, że osoby z zespołem Aspergera mogą mieć trudności w szczególności ze zrozumieniem i nawiązaniem relacji z innymi ludźmi, a także z uczestniczeniem w codziennym życiu rodzinnym, szkolnym, zawodowym i społecznym.

Wielki sukces mimo przeciwności

Elon Musk jest jednym z trzech najbogatszych ludzi na świecie, choć jego pozycja w tej grupie wahała się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Forbes Magazine obecnie umieszcza jego majątek na poziomie 177 mld, co czyni go najbogatszą osobą, która gości show, który jest często prowadzony przez Hollywood royalty lub inne osoby publiczne.

Elon Musk Stany Zjednoczone SpaceX Tesla

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Google zmienia swoją politykę. Do czego wkróce będą zmuszeni użytkownicy
  2. Znamy datę wydania DLC do World of Warcraft. Gracze nie są zadowoleni
  3. Rekord dzień po premierze Resident Evil. Czegoś takiego jeszcze nie było
  4. Ocean jest niezwykły! Te sześć faktów o nim mocno Cię zaskoczy
  5. Kryptowaluta Ether w natarciu! Co to oznacza dla Bitcoina?
  6. NASA podała zaskakującą informację dotyczącą Marsa.
Czytaj dalej