Nowy patent EA Sports. Co zmieni Electronic Arts?

9 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
EA Sports Electronic Arts producent gier wideo patent
Źródło: dknation.draftkings.com

EA Sports zgłosiło patent na nowy system adaptacyjnej trudności. Jak twierdzi firma może on zmienić sposób, w jaki niektórzy gracze doświadczają gier.

Nowe rozwiązanie dla trybu multiplayer

Wygląda na to, że Electronic Arts chce opatentować nowy adaptacyjny system trudności. Będzie on sortować graczy według poziomu umiejętności. System ten ma być do rozwiązania jednego z głównych problemów trybu multiplayer. Chodzi oczywiście o prawidłowe dopasowanie odpowiednich graczy przeciwko sobie w lobby online.

Patent zgłoszony już w zeszłym roku

Jak donosi GameSpot, dokumenty dotyczące patentu zostały pierwotnie złożone w październiku 2020 roku. Upubliczniono je dopiero w ostatnich tygodniach marca. System wydaje się być zaprojektowany tak, aby automatycznie dostosowywać ustawienia trudności gry. Będzie opierał się na umiejętnościach gracza i odpowiednim czasie, w jakim gra powinna działać. EA zamierza naprawić ten długotrwały problem dzięki nowemu adaptacyjnemu systemowi trudności.

EA Sports Electronic Arts producent gier wideo

Nowy system podziału graczy

Aby to osiągnąć, system będzie dzielił graczy na grupy użytkowników. Będą one zależne od ich poziomu umiejętności w grze. Ten nowy system ma pomóc utrzymać graczy dłużej zaangażowanych w gry EA, pozwalając im zmierzyć się z innymi graczami bardziej zgodnymi z ich własnym poziomem umiejętności. Ten adaptacyjny system trudności może również działać w grach dla jednego gracza, pomagając graczom, gdy SI w grze staje się zbyt trudnym wyzwaniem.

Czy to pomoże w rozgrywce?

Mamy nadzieję, że ten system będzie wystarczająco skuteczny. Adaptacyjne systemy trudności nie są nową technologią. Podobne systemy stosują takie gry jak Left 4 Dead czy Resident Evil 4. Jak dokładnie EA Sports będzie wdrażać swój patent? Tego jeszcze nie wiadomo, ale ma on potencjał, by uczynić niektóre gry bardziej dostępnymi dla graczy. Być może ten patent stanie się nową normą dla gier EA w przyszłości.

Electronic Arts, jest amerykańską firmą gier wideo. Została założona w 1982 roku i stała się jedną z największych firm w branży. Firma jest również odpowiedzialna za duże gry franczyzy, takie jak Mass Effect, The Sims, Dragon Age, Need For Speed, FIFA, a także Madden NFL.

EA Sports Electronic Arts producent gier wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GTA 5 powraca do Microsoft Xbox Game Pass już dziś!
  2. Wielki sukces Capcom! Monster Hunter Rise zdobyło sympatię graczy
  3. Jak grać w Evil Genius 2? Oto nasz poradnik
  4. Czy w Counter-Strike Global Offensive ustawiane są mecze?
  5. Internetowa platforma Linkedin ofiarą hakerów. Co wyciekło tym razem?
  6. Jak dobrze znasz aplikację Tinder? Oto garść faktów, które Cię zaskoczą
Czytaj dalej