Najpopularniejsza platforma na świecie? YouTube, Facebook a może TikTok

11 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
YouTube internet social media
Źródło: pixabay.com

YouTube odnotował znaczący wzrost pod względem korzystania z platformy. Wzrost wynosi z 73% w 2019 roku do 81% w 2021 roku.

YouTube wiedzie prym w social mediach

YouTube jest używany przez około 81% ludzi. Czyni go to najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych w 2021 roku. Tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu Pew Research Center. YouTube znacząco wyprzedził Facebooka, który jest używany przez 69 procent populacji. Jak wynika z raportu zatytułowanego Social Media Use in 2021 przygotowanego przez Pew Research Center, 81% badanych korzysta z YouTube. Oznacz to wzrost z 73 procent w 2019 roku. Za YouTube plasuje się Facebook z 69%. Instagram zajmuje trzecie miejsce z popularnością na poziomie 40%. Na kolejnych miejscach znalazł się Pinterest z 31% ludzi, a także Linkedin z 28%. Jedna czwarta ludzi korzysta ze Snapchata. Podobne wyniki tyczą się Twittera i WhatsAppa. TikTok używa obecnie 21% populacji.

Wzrost Reddita i stała pozycja min. Instagrama i Facebooka

Nie tylko YouTube zaliczył duży wzrost. Reddit jest platformą, która doświadczyła statystycznie istotnego wzrostu - wzrastając z 11 procent w 2019 roku do 18% w tym roku. Udziały Instagrama, Pinteresta, LinkedIn, Snapchata, Twittera i WhatsApp są statystycznie niezmienione.

Korzystanie z Instagrama

Raport brał pod uwagę jedynie dorosłych

Raport wykazał również podział ze względu na wiek. Około 84% dorosłych w wieku od 18 do 29 lat twierdzi, że korzysta z portali społecznościowych. Podobna liczba tyczy się osób w wieku od 30 do 49 lat. Tutaj odsetek ten wynosi 81%. Z social mediów korzysta również 73% osób w wieku od 50 do 64 lat. Dodatkowo aż 45% osób w wieku powyżej 65 lat również jest użytkownikiem portali społecznościowych. Raport nie wspominał o osobach nieletnich. Jednak w tym przypadku wyniki mogłyby być bardzo przewidywalne, ponieważ praktycznie każdy nastolatek korzysta z social mediów.

Prawie każdy dwudziestolatek korzysta z YouTube

95% osób w wieku od 18 do 29 lat deklaruje, że korzysta z platformy YouTube. Wśród użytkowników w wieku 30-49 lat odsetek ten wynosi 91%. Wśród dorosłych w wieku 50-64 lat jest to 83%. Wśród osób powyżej 65 lat odsetek ten jest już znacznie mniejszy i wynosi 49%.

Korzystanie z Youtube na telefonie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiny: Główna platforma e-commerce ukarana wielką grzywną! Co się stało
  2. Internetowa platforma Linkedin ofiarą hakerów. Co wyciekło tym razem?
  3. Facebook: Hakerzy wykradli dane milionów osób! Jak to się stało?
  4. Microids szykuje 4 gry o Smerfach! Jedna ukaże się już w tym roku
  5. Chiny jakich nie znasz. Te 5 ciekawostek Cię zaskoczy!
  6. Jak dobrze znasz aplikację Tinder? Oto garść faktów, które Cię zaskoczą
Czytaj dalej