Microids szykuje 4 gry o Smerfach! Jedna ukaże się już w tym roku

10 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Microids Smerfy Francja gry 2021 premiery
Źródło: icrewplay.com

Francuski deweloper i wydawca Microids ogłosił, że w przygotowaniu są cztery gry o Smerfach. Jedna z nich - Mission Vileaf ukaże się w 2021 roku.

Aż cztery nowe gry o tematyce Smerfów

Francuski deweloper i wydawca Microids ogłosił , że trwają prace nad czterema tytułami opartymi na grze The Smurfs. Pierwsza z nich - Mission Vileaf, ukaże się w bliżej nieokreślonym terminie jeszcze w tym roku. Jak zapewnia wydawca, pojawi się ona na PC i konsole. 35-letnia firma do tej pory często tworzyła gry na licencji bądź zajmowała się remakami. Smerfy to jedna z licencji, której Microids nie eksplorowało do tej pory. Co ciekawe, ostatnie wejście Smerfów na rynek gier komputerowych miało miejsce w 2015 roku. Był oto wtedy w postaci wydanego przez Ubisoft mobilnego tytułu Smurfs Epic Run. Przed tym, gra adaptacja filmu The Smurfs 2 rozpoczęła się w 2013 roku na wielu platformach Nintendo, PS3, i Xbox 360, służąc jako ostatnie przedsięwzięcie franczyzy na konsolach domowych.

Microids Smerfy Francja gry 2021

Pierwsze informacje pojawiły się na Twitterze

Microids ogłosiło w krótkim wpisie na Twitterze, zdradzając, że w ciągu najbliższych pięciu lat ukażą się cztery tytuły o Smerfach. Jedną z takich adaptacji jest The Smurfs - Mission Vileaf, która ma ukazać się pod koniec 2021 roku na platformach Nintendo Switch, PC PlayStation 4 oraz Xbox One. Microids nie precyzuje, czy będzie pełnić funkcję dewelopera, wydawcy, czy obu. W zasadzie nie ma też szczegółów na temat Mission Vileaf.

Czym jest Microids?

Microids to francuski producent i wydawca gier wideo z siedzibą w Paryżu. Firma została założona w 1985 roku przez Elliota Grassiano. Odniosła wczesny sukces dzięki grom wydawanym we Francji i innych partnerów na rynkach międzynarodowych. Wydawnictwo od 1986 regularnie wypuszcza kolejne gry wideo. Wśród najpopularniejszych wymienić można takie serie jak Syberia, Still Life, Dracula, Moto Racer czy też Asterix & Obelix XXL.

Microids Smerfy Francja gry 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaloguj się na swoje konto GTA. Rockstar przygotowało coś dla graczy
  2. Nowy patent EA Sports. Co zmieni Electronic Arts?
  3. Najlepsze drużyny Counter-Strike Global Offensive (6-10)
  4. GTA 5 powraca do Microsoft Xbox Game Pass już dziś!
  5. Wielki sukces Capcom! Monster Hunter Rise zdobyło sympatię graczy
  6. Jak grać w Evil Genius 2? Oto nasz poradnik
Czytaj dalej