Internetowa platforma Linkedin ofiarą hakerów. Co wyciekło tym razem?

9 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Linkedin internet atak hakerski wyciek danych 2021
Źródło: antyweb.pl

Internetowa platforma Linkedin posiada zbiór danych zawierających poufne informacje, takie jak adres e-mail, numer telefonu, informacje o miejscu pracy, pełne imię i nazwisko, identyfikatory kont, linki do ich kont w mediach społecznościowych oraz dane dotyczące płci. Po ostatnim ataku hakerskim dane te trafiły w ręce bliżej nieznanej osoby.

Linkedin nową ofiarą hakerskiego ataku

Linkedin jest najnowszą ofiarą masowego naruszenia danych. Dane ponad 500 milionów jego użytkowników zostały wykradzione z platformy i wystawione na sprzedaż w sieci. Zbiór danych zawiera poufne informacje, takie jak adresy e-mail, numery telefonów, informacje o miejscu pracy, imiona i nazwiska. Zawiera również identyfikatory kont, linki do ich kont w mediach społecznościowych oraz dane dotyczące płci.

Dane próbują zostać spieniężone

Wykradzione dane są podobno sprzedawane przez nieznanego użytkownika na forum internetowym hakerów. Podał on jako dowód dane ponad dwóch milionów użytkowników. Haker żąda czterocyfrowej kwoty w USD. Dzieje się to zaledwie kilka dni po tym, jak doszło do równie masowego wycieku danych ponad 500 milionów użytkowników Facebooka.

Linkedin internet atak hakerski wyciek danych

Dwie trzecie subskrybentów Linkedin w opałach

Linkedin posiada obecnie ponad 740 milionów użytkowników. Oznacza, że dane ponad dwóch trzecich jej subskrybentów zostały naruszone i są sprzedawane online.Wiadomość została najpierw podana przez CyberNews, a Linkedin później potwierdził naruszenie dla Business Insider. Analityk bezpieczeństwa Paul Prudhomme powiedział, że zbiór danych, jeśli zostanie ujawniony złym osobom, może doprowadzić do ataku na wiele firm poprzez ich pracowników. Ataki te są bardzo prawdopodobne.

Ataki hakerskie i wycieki danych to norma w ostatnich dniach

Kilka dni wcześniej, dane osobowe ponad 530 milionów użytkowników Facebooka zostały również wyciekły. Duży zbiór danych obejmuje użytkowników ze 106 krajów. Rzecznik Facebooka powiedział, że do naruszenia zbioru danych doszło z powodu luki załatanej dwa lata temu.

Linkedin internet atak hakerski wyciek danych

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Facebook: Hakerzy wykradli dane milionów osób! Jak to się stało?
  2. Zmiany w Clubhouse. Właśnie wystartowała nowa funkcja!
  3. Najpopularniejszy czat. Jak wyglądała historia Facebook Messenger?
  4. Jak dobrze znasz aplikację Tinder? Oto garść faktów, które Cię zaskoczą
  5. Jak początkowo miał nazywać się Intel? Historia powstania firmy.
  6. https://geekblog.pl/jba-0604-prawie-3-dekady-na-rynku-jak-wygladaly-pocztki-firmy-nvidia
Czytaj dalej