Zmiany w Codemasters! Po przejęciu jej przez EA odchodzi dwóch ważnych członków!

9 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Codemasters gry wideo Electronic Arts
Źródło: shacknews.com

Dyrektor generalny Codemasters Frank Sagnier i dyrektor finansowy Rashid Varachia odchodzą z firmy. Dzieje się to niedługo po przejęciu jej przez EA.

Dwójka ważnych członków Codemasters odchodzi

Dyrektor generalny Codemasters Frank Sagnier i dyrektor finansowy Rashid Varachia odchodzą z firmy, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak studio zostało przejęte przez Electronic Arts. Codemasters prowadziło w zeszłym roku rozmowy z kilkoma firmami w sprawie wykupu, ale EA zgarnęło zespół w momencie, gdy Take-Two było bliskie zamknięcia transakcji. Wydaje się, że Electronic Arts nabyło studio, próbując pozyskać odpowiedni zespół wyścigowy obok Criterion, prawdopodobnie w celu zrównoważenia wyścigów arcade z wyścigami opartymi na symulacji. Electronic Arts ma również tendencję do korzystania z Criterion do wykonywania wielu prac pomocniczych, więc posiadanie kolejnego zespołu wyścigowego, który może również pomóc przy większych franczyzach, jest ogromną korzyścią.

Codemasters Frank Sangier gry wideo Electronic Arts

Zmiany tuż przed wydaniem nowego tytułu

Jak się jednak okazuje, Codemasters nie pozostanie w znanym dotychczas składzie. Ogłoszono bowiem, że dyrektor generalny Codemasters Frank Sagnier oraz dyrektor finansowy Rashid Varachia opuszczą firmę z końcem lipca. Nie jest jasne, kto zastąpi tych dwóch liderów, ale prawdopodobnie jest wielu utalentowanych ludzi z branży, którzy mogliby zająć ich miejsca. Codemasters przygotowuje się do wydania F1 2021 jeszcze w tym miesiącu, co w dużej mierze wydaje się zgodne z poprzednimi odsłonami. Chociaż gra była już w fazie rozwoju przed przejęciem, nie wydaje się, aby EA ingerowało w jakikolwiek godny uwagi sposób, a deweloper wydaje się działać bezproblemowo.

Czy Codemasters wykonało dobry ruch?

Przyszłość Codemasters pod rządami Electronic Arts pozostaje w dużej mierze niewiadomą. Firma ma chwiejną historię z wieloma szanowanymi deweloperami, co prowadziło do anulowania projektów i zamykania studiów. W ostatnich latach EA radykalnie zmieniło swój wizerunek, więc jest całkiem możliwe, że nie będzie żadnych problemów z przejęciem Codemasters.

Codemasters gry wideo Electronic Arts

Czytaj dalej