Marvel i Warner Bros omijają słynne targi! To kolejny taki raz! Co jest tego powodem?

10 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
San Diego Comic Con Warner Bros Marvel Studios
Źródło: variety.com

Marvel Studios i Warner Bros już drugi raz z rzędu rezygnują z udziału w konwencji San Diego Comic-Con.

Wielkie studia omijają znane targi

Marvel Studios i Warner Bros DC Films pomijają prezentacje na tegorocznym San Diego Comic-Con@Home 2021. San Diego Comic-Con stał się miejscem numer jeden dla głównych studiów, aby teasować swoje nadchodzące projekty. Fani otrzymali pierwsze ogłoszenie dla Marvel Phase 4 na Comic-Con 2019, a zwiastuny dla Batman vs Superman: Dawn of Justice i Suicide Squad stały się jednymi z najbardziej dyskutowanych zwiastunów na konwencji w 2015 roku.

Pomysł z zeszłego roku przeniesiony na rok 2021

W związku z sytuacją panującą w zeszłym roku San Diego Comic-Con zdecydował się na prezentację online. Ze względu na niepewny stan harmonogramu wydawania filmów w 2020 roku, wiele z głównych studiów zrezygnowało z prezentacji. Według doniesień w tym roku ani Marvel Studios, ani DC Films ponownie nie pojawią się na konwencji.

San Diego Comic Con Warner Bros Marvel Studios

Własne konwencje zamiast San Diego?

Podczas gdy oba studia pomijają San Diego Comic-Con@Home, zarówno Marvel Studios, jak i DC Films mogą zachować swój materiał na własne konwencje. DC FanDome był wielkim hitem w 2020 roku, a zwiastuny Wonder Woman 1984, Suicide Squad i The Batman wywołały pozytywny szum. Konwencja powróci w tym roku 16 października 2021 roku z kolejnymi materiałami z nadchodzących filmów DC. Marvel Studios skorzystało z zaproszenia inwestorów Disneya w 2020 roku, aby ogłosić wiele projektów i nowości obsadowych, i może zrobić to samo w tym roku.

To już kolejne pominięcie Comic-Con

Już wcześniej Marvel Studios, jak i DC Films odsuwały się od San Diego Comic-Con. Marvel Studios pominęło 2018 rok na rzecz własnego D23 Disneya, a Warner Bros zdecydowało się nie pokazywać żadnych materiałów z Wonder Woman 1984 czy Birds of Prey na Comic-Conie 2019.

San Diego Comic Con Warner Bros Marvel Studios

Czytaj dalej