Kolejny kraj zakaże gry w Fortnite? Tym razem oskarżenia są poważne!

10 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Fortnite Azja Epic Games gra wideo
Źródło: nme.com

Treść zawarta w grze Fortnite, która rzekomo przedstawia święte miejsce islamskie, skłoniła ministra Indonezjii do wezwania do zakazania gry w tym kraju.

Indonezyjski minister chce zabronić Fortnite

Minister turystyki i gospodarki Indonezji wezwał do zakazania Fortnite w kraju po tym, jak dowiedział się o rzekomej mapie, która pozwala graczom zniszczyć święte miejsce. Epic Games jest bardzo dobrze zaznajomione z ludźmi u władzy zachęcającymi do zakazu Fortnite. Dlatego też ten konkretny przypadek, choć wyjątkowy w swojej istocie, nie jest czymś wyjątkowym.

Fortnite Azja Epic Games gra wideo

Inni wcześniej również krytykowali grę

W kwietniu 2019 roku książę Harry wywołał dyskusję na temat zakazu Fortnite w Wielkiej Brytanii, uczestnicząc w wydarzeniu w West London YMCA. Książę nazwał istnienie tytułu free-to-play "nieodpowiedzialnym". Taka sugestia została w dużej mierze zapomniana, zamieciona pod dywan, ponieważ nie ma realnego zagrożenia, że Fortnite nigdzie się nie wybiera. Jednak ostatnio rozmowy o zakazie zaczęły krążyć po raz kolejny z powodu fragmentu treści stworzonej przez użytkowników, która wywołała zdenerwowanie wśród indonezyjskich urzędników.

Dochodzenie trwa

Według raportu CNN Indonesia indonezyjski minister Sandiaga Uno wzywa do zakazania Fortnite w kraju z powodu mapy, która pozwala graczom zburzyć strukturę przypominającą święte miejsce muzułmanów znane jako Kaaba. Sandiaga podobno słyszał, że gracze byli nagradzani progresją i nowymi broniami za zniszczenie tego miejsca, co spowodowało wszczęcie dochodzenia. Epic Games wydało odpowiedź za pośrednictwem Facebooka, mówiąc, że mapa, o której mowa, została stworzona przez użytkownika w trybie Creative Mode i nie zawiera żadnego takiego budynku.

Fortnite Azja Epic Games gra wideo

Czytaj dalej