15-latek zgarnął fortunę po wygraniu turnieju w Fortnite. Ile dokładnie zarobił?

9 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Fortnite turniej pieniądze gra wideo
Źródło: exp.gg

15-latek zszokował świat eSportu Fortnite, pokonując wielkie nazwiska i wygrywając coroczny turniej Fortnite All-Stars. Młodzieniec zgarnął dużą nagrodę.

15-latek zgarnął 75 tysięcy dolarów

Szokujące zwycięstwo w corocznym turnieju Fornite All-Stars Tournament przyniosło 15-latkowi 75 000 dolarów i uwagę Fortnite eSports. Od czasu debiutu w 2019 roku, Fortnite Championship Series rywalizuje z League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive w oglądalności eSportu. W przeciwieństwie do innych typowych formatów eSportowych, w których mecze wygrywa się w serii best-of, zawodnicy w Fortnite Championship Series wygrywają dzięki posiadaniu największej liczby punktów na końcu. O punktach w meczach decydują końcowe rankingi i eliminacje. Dodatkowo turnieje są podzielone na układy solo, duo i trio.

Fortnite

Epic Games nie żałuje pieniędzy

Epic Games przeznaczyło 20 milionów dolarów na Fortnite Championship Series we wszystkich regionach podczas Sezonu 5. Oprócz jednej z najwyższych puli nagród w eSporcie Fortnite jest domem dla jednych z najmłodszych graczy. Na początku tego roku Team 33 podpisał kontrakt z ośmioletnim Josephem Deanem, znanym jako 33 Gosu. Jest on najmłodszym profesjonalnym graczem w Fortnite eSports i drugim najmłodszym profesjonalnym graczem w historii.

Wygrał turniej i już podpisał kontrakt

15-letni Kanadyjczyk Vincent Fortin, znany jako PaMstou, wygrał 26 czerwca coroczny turniej Fortnite All-Stars ku zaskoczeniu wielu. Przed tym wydarzeniem Fortin nigdy nie wygrał żadnego dużego turnieju. Po zgromadzeniu 104 punktów Fortin pokonał Faze Dubs, NRG clix i Bugha. Dzięki temu zgarnął 75 000 dolarów z puli nagród. Po zwycięstwie Fortin otrzymał wiele ofert od drużyn, które obserwowały jego występ na turnieju, ale ostatecznie podpisał kontrakt z Team 33. Team 33 zamknął obecnie roster dla Fortnite, aby skupić się na rozwoju i szkoleniu swojej drużyny na nadchodzące turnieje. Fortin będzie częścią tego zespołu. Po zamknięciu oficjalnego rosteru Team 33 ma zamiar stać się siłą, z którą trzeba będzie się liczyć już wkrótce. Zatrudniając młode i utalentowane osoby, takie jak Dean oraz potencjalne ukryte klejnoty, takie jak Fortin, Ameryka Północna może mieć nowego esportowego giganta.

Fortnite gra wideo Epic Games

Czytaj dalej