Wiedziałeś to o Japonii? Ta produkcja przedstawia ją w innym świetle!

8 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Edge of Eternity gra wideo RPG 2021
Źródło: pixabay.com

Edge of Eternity jest trzecioosobową grą akcji połączoną z elementami RPG. Łączy ona w sobie elementy japońskiej kultury i średniowiecznego klimatu.

Fabuła gry

Edge of Eternity to produkcja, za którą odpowiada francuskie niezależne studio Midgar, która do tej pory skupiało się głównie na grach mobilnych. Fabuła w grze skupia się wokół fikcyjnej krainy Heyron. Po spokojnych latach mieszkańców zaczyna niepokoić zagrożenie atakiem obcych na krainę. Gdy już do tego dochodzi, obcy wywołują wiele zgonów, a także zarażają część mieszkańców tajemniczym wirusem. Jego moc umożliwia zamienienie ludzi i zwierząt w potwory z metalu. Jedyną osobą, która jest w stanie postawić opór najeźdźcom, jest rolnik noszący imię Daryon. Wyrusza więc na samotną krucjatę, próbując ocalić otaczający go świat. Pewnego dnia poznaje on Salvię - córkę przywódcy Nomadów.

Edge of Eternity gra wideo RPG 2021

Mechanika gry

Akcja gry odbywa się w trzech lokacjach głównych, czyli kupieckim miasteczku Astrya, cytadeli kontrolowanej przez władze krainy, a także ruinach dawnej stolicy. Gracz podczas rozgrywki głównie eksploruje dostarczone mu lokacje. Odbywa się to z pomocą trzecioosobowej kamery, która jednak wraz z przebiegiem akcji w dynamiczny sposób zmienia kąt widzenia. Na drodze gracza stają również potwory i mutanty, które należy pokonać. Edge of Eternity oferuje dobrze już znany turowy system walki. Różnicą jest jednak to, że gracz może łączyć swoje zaklęcia i atakować dzięki temu z większą mocą.

Gdzie ukaże się gra?

Edge of Eternity pojawiła się właśnie na komputery osobiste (PC). Ma ona również ukazać się w wersji na konsole PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series S|X. Na ten moment nie jest jednak znana dokładna data, ale twórcy zapewniają, że będzie to 2021 rok. Produkcja została utworzona za pomocą silnika Unity. Oprawa graficzna nie jest bardzo szczegółowa i przypomina nieco starsze gry z tego gatunku. Duży nacisk położono jednak na oprawę dźwiękową gry. Dodatkowo warto zauważyć, że gra pozwala na przechowywanie plików zapisu w chmurze, co oznacza możliwość kontynuowania swojej wirtualnej przygody na innej platformie.

Edge of Eternity gra wideo RPG 2021

Czytaj dalej