Średniowiecze wraca? Ta produkcja przeniesie Cię w ten czas!

8 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Średniowiecze wraca? Ta produkcja przeniesie Cię w ten czas!
Źródło: tornbanner.com

Chivarly II jest kontynuacją gry akcji z roku 2012. W nowej części gracz ponownie może wziąć udział w starciach online. Gra nawiązuje do średniowiecza.

Czym jest Chivarly II?

Chivalry II jest sieciową grą akcji, która umożliwia graczom wzięcie udziału w bitwach wzorowanych na tych, które odbywały się w czasach średniowiecznych. Nowa część będąca kontynuacją gry z 2012 została wydana przez Torn Banner. Gracze podczas rozgrywki toczą bitwy z perspektywy pierwszej osoby. Walka odbywa się za pośrednictwem broni do walki wręcz, jak i łuków oraz kusz. Nowością, która została dodana do drugiej części tej gry, jest umożliwienie graczom poruszania się za pośrednictwem konia. Miejscem akcji jest fikcyjne uniwersum. System walki w grze nie oddaje w stu procentach realizmu, jednak z pewnością jest widowiskowy. Kontrolować go można za pośrednictwem myszki. Mimo wszystko został on znacznie ulepszony względem pierwszej części gry.

Chivarly II gra wideo akcja online premiery gier 2021

Zasady bitew

W Chivalry II bitwy mogą odbywać się pomiędzy 64 osobami. Gracze, którzy trafią na serwer, zostaną podzieleni na dwie frakcje. Każda z nich będzie mogła więc mieć 32 wojowników. Obie strony na początku starcia otrzymują zadania, które powinni wykonać. Bitwy polegają na oblężeniu twierdz, plądrowaniu małych wiosek, a także walkach na terenie pól oraz lasów. Na dostarczonych przez twórców mapach znajduje się wiele interaktywnych obiektów. Mogą one posłużyć jako broń podczas walki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W Chivalry II można grać wyłącznie w trybie multiplayer. Gra posiada dobrze wykonaną grafikę w trójwymiarze. Tytuł został wykonany na silniku Unreal Engine. W drugiej części gry zwiększono skalę bitew i poziom detali. Gra ukazała się na komputery osobiste (PC), jak i konsole PlayStation 4/5 oraz Xbox One/Series S|X.

Chivarly II gra wideo akcja online premiery gier 2021

Czytaj dalej