Znamy datę wydania DLC do World of Warcraft. Gracze nie są zadowoleni

8 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
World of Warcraft DLC Blizzard Activision gry 2021
Źródło: games.mxdwn.com

Blizzard ogłosił datę wydania dodatku Burning Crusade do gry World of Warcraft. Decyzja, o której poinformowała graczy firma, nie spotkała się z dużym optymizmem. Dlaczego tak się stało?

Kiedy wejdzie nowe rozszerzenie do World of Warcraft?

Gracze World of Warcraft Classic będą musieli poczekać jeszcze tylko kilka tygodni, zanim będą mogli zagrać w rozszerzenie Burning Crusade. W Ameryce Północnej, Południowej, Europie oraz kilku krajach azjatyckich będzie ono dostępne 1 czerwca o 18:00 czasu ET. Oznacza to, że w Polsce rozszerzenie będzie dostępne już o północy.

World of Warcraft DLC Blizzard Activision

Stare nowe rozszerzenie

Rozszerzenie, które pojawiło się w oryginalnym World of Warcraft w 2007 roku, dodaje dwie kolejne rasy, w które można się wcielić. Tymi rasami są Draenei i Krwawe Elfy. Dodaje także więcej stref, raidów i instancji. Gracze za jego pośrednictwem będą mogli udać się o Hellfire Peninsula, pustkowia, po którym swobodnie wędrują demony i orkowie. Blizzard planuje dodawać zawartość stopniowo, zamiast udostępnić wszystko, co stworzył dla Burning Crusade, za jednym razem.

Decyzja dotycząca dodatku nie spodobała się graczom

Zanim rozszerzenie zostanie udostępnione, każdy z graczy będzie mógł podjąć decyzję czy zechce wskoczyć, do Burning Crusade przenosząc na serwer swój aktualny stan postępów w grze czy sklonować swoje postacie. Niestety dla graczy możliwość gry tą samą postacią na dwóch serwerach będzie wymagało specjalnej płatności w wysokości aż 35 dolarów. Jak nietrudno się domyślać, decyzja ta bardzo nie spodobała się graczom. Deweloper gry, czyli firma Blizzard nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. W przeciągu ostatnich dwóch lat liczba graczy spędzających czas na grach Blizzarda zmniejszyła się o aż 11 milionów. Dużej części graczy nie podoba się obecna polityka firmy podlegającej pod przedsiębiorstwo Activision. Póki co Blizzard nie sprawia wrażenia firmy, która chce naprawić swoje relacje z graczami, jednak być może w najbliższym czasie polityka firmy ulegnie, chociaż nieznacznej zmianie.

World of Warcraft DLC Blizzard Activision

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna strata Blizzard. Czy firma zdoła się jeszcze podnieść?
  2. Ile pieniędzy wygenerował Fortnite? Raport z lat 2018-2019 szokuje!
  3. Zmiany w CD Red Projekt! Co konkretnie się wydarzyło?
  4. Valve wydało aktualizację do CS:GO. Nie zgadniesz co stało się jej hitem
  5. Czy Resident Evil: Village potrafi przestraszyć? Recenzja gry
  6. Kryptowaluta Ether w natarciu! Co to oznacza dla Bitcoina?
Czytaj dalej