Rekord dzień po premierze Resident Evil. Czegoś takiego jeszcze nie było

8 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Resident Evil Village gra wideo Capcom gry 2021
Źródło: knowinsiders.com

Resident Evil Village jako pierwsza gra z serii przekroczyła 100 000 jednoczesnych graczy na Steamie. To wyjątkowe osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że gra miała swoją premierę dzień wcześniej.

Wczoraj premiera dziś już sukces

Niedawno wydana gra Resident Evil Village już bije rekordy serii na Steamie, stając się pierwszą pozycją, która osiągnęła ponad 100 000 jednoczesnych graczy. Capcom wprowadził ten horror na rynek wczoraj, niecały rok po jego zapowiedzi podczas pokazu Sony PlayStation 5. Jeśli chodzi o wyniki rynkowe, tytuły z serii Resident Evil zazwyczaj radzą sobie bardzo dobrze. Kilka ostatnich części stało się nawet bestsellerami firmy Capcom, a Resident Evil 7 rozeszło się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Według ostatnich obliczeń, Resident Evil 2 Remake szybko zbliża się do podobnej liczby sprzedanych egzemplarzy. Kilka lat temu remake ustanowił również rekord na Steamie, osiągając 75 000 rekordowych współbieżności - co stanowi najwyższy wynik w serii. Najnowsza produkcja Capcomu już teraz przebija jednak swoich poprzedników na tym polu.

Resident Evil Village gra wideo Capcom gry 2021

Udany start nowej odsłony serii

Resident Evill: Village ma już za sobą niezwykle udany start. Ciekawie będzie zobaczyć, jak Resident Evil Village poradzi sobie na listach sprzedaży w nadchodzących tygodniach i miesiącach, zwłaszcza po przeważnie pozytywnych recenzjach. Sukces Resident Evil 7 sugeruje, że Capcom nie ma się o co martwić w tej kwestii.

Czy Village będzie najpopularniejszą odsłoną serii?

Resident Evil: Village może nawet prześcignąć swojego poprzednika z 2017 roku. Szum wokół tej przygody wydaje się być dla marki na najwyższym poziomie, co jest niezaprzeczalną zasługą stale rosnącej obsesji internetu na punkcie Lady Dimitrescu. Jej ogromny wzrost początkowo przyciągał ludzi, tak samo jak jej ogólny projekt kostiumu inspirowany epoką wiktoriańską, który szybko wywołał szał cosplay'u Vampire Lady, który jeszcze nie ustał. Niedawne wydanie przez Capcom publicznych wersji demonstracyjnych wywołało kolejny szał, czego dowodem są niektóre z modów, które w ciągu ostatnich kilku dni rozprzestrzeniły się w sieci.

Resident Evil Village gra wideo Capcom gry 2021 Lady Dimitrescu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Resident Evil: Village potrafi przestraszyć? Recenzja gry
  2. Znamy datę wydania DLC do World of Warcraft. Gracze nie są zadowoleni
  3. Ogromna strata Blizzard. Czy firma zdoła się jeszcze podnieść?
  4. Ile pieniędzy wygenerował Fortnite? Raport z lat 2018-2019 szokuje!
  5. Zmiany w CD Red Projekt! Co konkretnie się wydarzyło?
  6. Valve wydało aktualizację do CS:GO. Nie zgadniesz co stało się jej hitem
Czytaj dalej