Google zmienia swoją politykę. Do czego wkróce będą zmuszeni użytkownicy

9 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Google weryfikacja dwuksładnikowa internet bezpieczeństwo
Źródło: pixabay.com

Google zapowiedziało, że uwierzytelnianie dwuskładnikowe czyli jeden ze sposobów na ochronę dostępu do kont osobistych już wkrótce stanie się obowiązkowy.

Dwuetapowa weryfikacja nowym obowiązkiem narzuconym przez Google

Google zacznie automatycznie zapisywać użytkowników do weryfikacji dwuetapowej, czyli dwuskładnikowego uwierzytelniania. Obecnie Google daje możliwość zapisania się do weryfikacji dwuetapowej do swoich użytkowników, którzy jeśli są zapisani, daje im monit na ich smartfonie podczas logowania, aby sprawdzić, czy są one rzeczywiście zalogowani na swoje konto. Google twierdzi, że jest to próba zwiększenia bezpieczeństwa, ponieważ hasła są pojedynczym największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa online.

Google weryfikacja dwuksładnikowa internet

Większość internautów posiada takie same hasła

Chociaż ludzie starają się, aby ich hasła długie i skomplikowane, aby były trudniejsze do złamania, to często używają tych samych haseł do kilku swoich kont. Według ostatnio przeprowadzonych badań 66% Amerykanów przyznało się do korzystania z tego samego hasła na wielu stronach. Jak na razie Google daje możliwość zapisania się do uwierzytelniania dwuskładnikowego, ale wkrótce uczyni tę funkcję obowiązkową dla wszystkich. Internetowy gigant nie podzielił się jednak tym, od kiedy ta zmiana zostanie wprowadzona.

To nie jedyna nowość od Google

Google niedawno uruchomiło nową funkcję importowania haseł, która pozwala użytkownikom przesyłać za darmo do 1000 haseł naraz. Menedżer haseł i Sprawdzanie zabezpieczeń - w połączeniu z produktami uwierzytelniającymi, takimi jak Sign-in with Google - ograniczają rozprzestrzenianie się słabych danych uwierzytelniających. Google niedawno ogłosił, że wprowadzi obowiązek informowania przez wszystkie aplikacje w sklepie Google Play, w jaki sposób wykorzystują dane użytkowników, aby zapewnić przejrzystość. Deweloperzy będą musieli wymienić wszystkie informacje o tym, jakie dane użytkowników są zbierane przez ich aplikacje i jak te dane są obsługiwane.

Google weryfikacja dwuksładnikowa internet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekord dzień po premierze Resident Evil. Czegoś takiego jeszcze nie było
  2. Znamy datę wydania DLC do World of Warcraft. Gracze nie są zadowoleni
  3. Ocean jest niezwykły! Te sześć faktów o nim mocno Cię zaskoczy
  4. Kryptowaluta Ether w natarciu! Co to oznacza dla Bitcoina?
  5. NASA podała zaskakującą informację dotyczącą Marsa.
  6. Czym są kocie pieniądze? Czy to konkurencja dla DogeCoin?
Czytaj dalej