Mafia była w ich rękach! Sylwetki największych mafiosów XX wieku część 2

13 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Mafia Europa Stany Zjednoczone
Źródło: pixabay.com

Członkowie mafii są znani jeszcze długo po swojej śmierci. Oto przykłady kilku bossów, bez których mafia nie byłaby tak rozpoznawalna.

Bugsy Siegel

Urodzony w 1906 roku na Brooklynie w Nowym Jorku Bugsy Siegel był znany głównie jako zabójca i egzekutor mafii. Jako bliski współpracownik Meyera Lansky'ego, Siegel zaangażował się w przemyt i hazard, a w końcu został współzałożycielem Murder Inc.

Bugsy Siegel mafia

Frank Lucas

Frank Lucas trafił do Harlemu w Nowym Jorku. Pod opieką szefa mafii w Harlemie, Bumpy'ego Johnsona, Lucas stał się potężnym bossem narkotykowym w Harlemie w latach 60. i 70., sprzedającym heroinę i rezygnującym z pośredników, kupując prosto od swoich dostawców z Azji Południowo-Wschodniej.

Frank Lucas mafia

Sam Giancana

O Samie Giancanie w historii mafii krążą legendy, głównie z powodu jego obsesyjnego zainteresowania amerykańską polityką. Przewodził organizacji Outfit w latach 1957-1966 po tym, jak szef Accardo ogłosił swoje odejście na emeryturę. Bezwzględna osobowość Giancany uczyniła go sławnym w podziemiu. W kryminalnym półświatku krążyły o nim różne legendy w tym to, że w trakcie swojego życia był aresztowany ponad 70 razy.

Sam Giancana mafia

Tony Accardo

Tony Accardo stał się protegowanym Capone, który pomógł mu awansować w szeregach chicagowskiego syndykatu zbrodni. W 1947 roku Accardo został szefem Chicago Outfit i kontynuował życie przestępcy przez wiele kolejnych dekad. Zwiększył dochodowość mafii, odchodząc od wymuszeń i nielegalnych przedsięwzięć pracowniczych na rzecz przemytu narkotyków, korzystania z automatów do gry i usług call girl.

Tony Accardo mafia

Vito Genovese

Mający nienasycony apetyt na pieniądze i władzę Vito Genovese jest znany z tego, że pod koniec swoich rządów zarówno wzmocnił amerykańską mafię, jak i ją skompromitował. Urodzony w 1897 roku na prowincji w Neapolu, Genovese przeniósł się na Manhattan jako nastolatek. Doszedł do władzy w czasach prohibicji i miał bliskie związki z Luciano, pomagając mu w budowaniu Komisji.

Vito Genovese mafia

Czytaj dalej