Ile zarobiło Niantic na Pokemon GO? Ta kwota może zwalić z nóg!

8 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Pokemon GO Nantic gra wideo
Źródło: eurogamer.net

Gra Pokemon GO świętuje właśnie swoją piątą rocznicę. Wydawca gry czyli firma Niantic zarobiła przez ten czas ogrom gotówki. Ile dokładnie zarobili?

5 lat wielkiego hitu

Tytuł mobilny został wydany w 2016 roku i szybko eksplodował popularnością, do tego stopnia, że znalazł fanów nawet wśród osób, które nigdy wcześniej nie angażowały się we franczyzę Pokémon. Pokémon GO zapoczątkował drugą Pokémanię, która obecnie trwa i ma wpływ na Pokémon Trading Card Game, ponieważ wartość kart gwałtownie wzrosła.

Pokemon GO Nantic gra wideo

Stany Zjednoczone i Japonia wśród największej społeczności

Pokémon GO ma już pięć lat, ale entuzjazm dla gry ani trochę nie zmalał. Według danych Sensor Tower Pokémon Go zarobiło już ponad pięć miliardów dolarów. Pokémon GO jest bez wątpienia liderem rynku w kategorii gier AR, a większość innych tytułów z tego gatunku jest postrzegana jako kopie udanej formuły Pokémon GO. Jeśli chodzi o wydatki, większość z nich miała miejsce w Ameryce Północnej, gdzie wydano 36,6% środków przeznaczonych na grę. Na drugim miejscu znajduje się Japonia, gdzie wydano 32% wszystkich środków. Od momentu premiery Pokémon GO został pobrany ponad 632 miliony razy, przy czym najpopularniejszym regionem dla gry jest USA, gdzie do tej pory pobrano 115,5 miliona razy. W pierwszej połowie 2021 roku gra zarobiła już 641 milionów dolarów.

Gra była bliska upadkowi

Jeśli kiedykolwiek był czas, aby Pokémon GO przeżył swój upadek, to był to rok 2020. Panująca wtedy sytuacja na świecie sprawiła, że rozgrywka była praktycznie niemożliwa. Niantic zmienił grę, aby uczynić ją grywalną dla ludzi w domu, pozwalając Pokémon GO przetrwać w okresie, który bardzo dobrze mógłby oznaczać jego upadek. Pięć miliardów to niewiarygodna ilość gotówki, jaką może przynieść jakakolwiek gra wideo, a Pokémon GO nadal jest jednym z kamieni węgielnych najbardziej dochodowej franczyzy medialnej wszech czasów.

Pokemon GO Nantic gra wideo

Czytaj dalej