Zmiany w kultowej serii! To zerwanie z długoletnią tradycją!

8 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Ubisoft Far Cry gry wideo premiery gier 2021
Źródło: gamingbolt.com

Ubisoft potwierdził, że Far Cry 6 będzie zawierał momenty, w których odejdzie od tradycji i przejdzie do trzeciej osoby.

Far Cry zrywa z tradycją

Far Cry zawsze był znany jako seria pierwszoosobowa. Wygląda jednak na to, że w Far Cry 6 może się to nieco zmienić. Jak zauważono podczas niedawnego ujawnienia rozgrywki, protagonista gry, Dani Rojas, jest widoczny w całości, szczególnie podczas cutscenek. Jednak gracze będą mieli okazję zobaczyć tę postać znacznie częściej niż w jakiejkolwiek innej grze z serii Far Cry. Dyrektor narracyjny gry Navid Khavari potwierdził bowiem, że trzecioosobowa kamera będzie częściej wykorzystywana.

Ubisoft Far Cry gry wideo premiery gier 2021

Czy będzie to miało swoje plusy?

Wydaje się, że jest to wybór projektowy dokonany w celu stworzenia silniejszej więzi między protagonistą a graczem, której często brakowało nieco w poprzednich odsłonach franczyzy. Jednakże będzie to również służyć funkcji rozgrywki, ponieważ gracze będą mogli zobaczyć swoją customizację. Gracze odczują korzyści płynące z dostosowywania swojego wyglądu, a także wszelkich ulepszeń, widząc je na osobie Daniego. Jednym z konkretnych elementów, który został przywołany, jest moment, w którym Dani używa plecaka Supremo, które zawierają potężne zdolności. Jak twierdzą twórcy gry w momentach z plecakiem Supremo podczas rozgrywki, przejście w trzeciej osobie jest zamierzone, aby gracze mogli zobaczyć wszystkie efekty plecaka i lepiej poczuć jego wpływ w akcji.

Przed Ubisoft kluczowe dni

Ubisoft ma przed sobą wielki tydzień i można się spodziewać, że prawdopodobnie zobaczymy nieco więcej z Far Cry 6 w tę sobotę podczas Ubisoft Forward. Niezależnie od tego, czy zobaczymy nowe funkcje, czy tylko trochę akcji, powinno być wiele powodów, aby dowiedzieć się więcej.

Ubisoft Far Cry gry wideo premiery gier 2021

Czytaj dalej