Jeden z najbogatszych ludzi na świecie na celowniku! Czy coś mu zagraża?

7 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Elon Musk internet Bitcoin pieniądze Anonymous
Źródło: obrazki.4ever.eu

Elon Musk "zniszczył życie" poprzez nieodpowiedzialne tweety, które ostatnio wstrząsnęły rynkami kryptowalut. Tak twierdzi grupa hakerów Anonymous.

Elon Musk na celowniku!

Prawie czterominutowe wideo, opublikowane w sobotę, zaatakowało szefa Tesli Elona Muska. Członkowie zorganizowanej grupy hakerskiej Anonymous zarzucają mu bycie "kolejnym narcystycznym bogatym kolesiem, który jest zdesperowany dla uwagi". Grupa opublikowała wideo, w którym grozi CEO Tesli za jego rzekomą manipulację na rynkach kryptowalutowych. Jej członkowie uważają, że memy Muska i posty na Twitterze "pokazują wyraźne lekceważenie dla przeciętnego człowieka pracy". Pełne nagranie dostępne jest pod tym linkiem:

Czy Elon Musk ma się czego obawiać?

Grupa hakerska zakończyła swoje wideo ze złowieszczą groźbą skierowaną w stronę szefa Tesli i SpaceX mówiąc: "Możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszą osobą w pokoju, ale teraz spotkałeś swój mecz. Jesteśmy Anonymous! Jesteśmy Legion! Oczekuj nas."

Dlaczego akurat Musk?

Musk stał się być może pojedynczym największym czynnikiem napędzającym wahania cen kryptowalut w ostatnich miesiącach, przy czym ceny Bitcoina i Dogecoina szczególnie odczuwają skutki jego tweetów. W czwartek Musk wysłał kryptyczny tweet, który sugerował, że zerwał z Bitcoinem, obniżając cenę cyfrowego aktywa w dół o około 5% od tego czasu. W zeszłym miesiącu Musk obniżył ceny Bitcoin pogrążając go po ogłoszeniu, że Tesla nie będzie już akceptować Bitcoin jako płatności za swoje pojazdy, powołując się na wysoki poziom emisji dwutlenku węgla wytwarzanego przez górnictwo Bitcoin. Musk powiedział, że patrzy na inne kryptowaluty, takie jak dogecoin, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Wideo pojawiło się pośród weekendowej konferencji bitcoinowej w Miami, w której wzięło udział około 12 000 entuzjastów kryptowalut. Ceny Bitcoina i Dogecoina spadły nieznacznie w weekend, ale były stosunkowo stabilne w porównaniu z niedawną zmiennością.

Elon Musk Stany Zjednoczone SpaceX Tesla

Czytaj dalej