Kryptowaluta Ether w natarciu! Co to oznacza dla Bitcoina?

7 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Ethereum Bitcoin pieniądze finanse internet
Źródło: pixabay.com

Cena kryptowaluty Ether wzrosła do nowego rekordowego poziomu ponad 3 600 dolarów. Inwestorzy powoli odwracają uwagę od Bitcoina.

Etherum zbliża się do Bitcoina?

Ether, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie po Bitcoinie osiągnęła właśnie swoją rekordową wartość wynosząco 3616 dolarów. Waluta ta nabrała w ostatnim czasie rozpędu, po tym, jak inwestorzy odwrócili uwagę od jej głównego rywala, czyli Bitcoina. Ether wzrósł ostatnio o ponad 4%. Może wydawać się to niewiele, jednak w tym samym czasie Bitcoin zaliczył kolejny już spadek. Tym razem osłabł o 0,3%, co daje już ponad 11 procentowy spadek od rekordowego poziomu, który został ustanowiony 14 kwietnia.

Ethereum Bitcoin pieniądze finanse

Etherum zyskuje podczas gdy Bitcoin traci

Ether, czyli token będący przedmiotem obrotu na blockchainie Ethereum, przekroczył w poniedziałek po raz pierwszy poziom 3 000 dolarów. W tym miejscu warto zaznaczyć, że jego wartość wzrosła w tym roku o ponad 385%, w porównaniu z 96% w przypadku Bitcoina. Wzrost ten jest po części efektem przepływów do Bitcoina, który zyskał na znaczeniu, ponieważ kupili go znani inwestorzy. Począwszy od producenta samochodów Tesla, Elona Muska aż po inwestora z Wall Street Stanleya Druckenmillera. Etherum w odróżnieniu od wielu innych kryptowalut było jednak w stanie utrzymać swoje pozytywne momentum. Obecny wszechczasowy szczyt ponownie rozbudził ambitny sentyment, że Ethereum może ostatecznie wyprzeć Bitcoina pod względem kapitalizacji rynkowej w najbliższej przyszłości. Czy ostatecznie do tego dojdzie? O tym zapewne przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Rynek kryptowalut jest nieprzewidywalny

Również korekta techniczna o nazwie EIP, która ma zmniejszyć podaż Ethereum i wejść na rynek w lipcu, zapewniła windę dla cyfrowej waluty. Mimo to, w klasie aktywów trwa szał spekulacyjny. Żartobliwa kryptowaluta Dogecoin wzrosła o 24 000% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jest obecnie czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Ethereum Bitcoin pieniądze finanse

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czym są kocie pieniądze? Czy to konkurencja dla DogeCoin?
  2. Czy Resident Evil: Village potrafi przestraszyć? Recenzja gry
  3. Nowa Polska gra właśnie wchodzi na rynek! Czym jest tajemnicza Papetura
  4. Ogromna strata Blizzard. Czy firma zdoła się jeszcze podnieść?
  5. Ile pieniędzy wygenerował Fortnite? Raport z lat 2018-2019 szokuje!
  6. Zmiany w CD Red Projekt! Co konkretnie się wydarzyło?
Czytaj dalej