Tinder jakiego nie znasz! Te fakty o aplikacji mocno Cię zaskoczą

13 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Mobile
Tinder aplikacja mobilna internet ludzie
Źródło: nypost.com

Uruchomiona w 2012 roku aplikacja Tinder na zawsze zmieniła świat randek. Obecnie jest najpopularniejszą aplikacją randkową na świecie. Została pobrana ponad 100 milionów razy i jest warta ponad 1,6 miliarda dolarów. To tylko dowodzi, że ta wciągająca aplikacja randkowa ma wszystko czego szukają użytkownicy. Ostatnio przedstawialiśmy Wam już kilka zaskakujących faktów o funkcjonowaniu aplikacji i osobach tam obecnych. Dziś przygotowaliśmy dla Was sześć kolejnych ciekawostek na temat Tindera. Dowiecie się między innymi jaki był początkowy zamysł aplikacji, a także ile przesunięć odbywa się każdego dnia.

1. System ratingowy

Inżynierowie Tindera opracowali system ratingowy, który ocenia każdego użytkownika pod względem jego atrakcyjności. Zajęło im to ponad dwa miesiące, aby wymyślić swój system, który zasadniczo ocenia użytkownika na podstawie sposobu, w jaki inni wchodzą w interakcję z jego profilem.

2. Zasłonięte atuty nie przeszkadzają mężczyznom na Tinderze

Statystyki pokazują, że mężczyźni wolą przesunąć w prawo kobiety, które są ubrane w formalny strój w porównaniu do tych, które noszą mniej odzieży. Jak widać strój kąpielowy nie jest wcale niezbędny na Tinderze.

3. W aplikacji odbywa się ponad 1,5 miliarda przesunięć każdego dnia!

Na Tinderze jest obecnie ponad 50 milionów użytkowników. Całkowita ilość dziennych swipów wynosi niebotyczne 1,6 miliarda.

4. Punkt charakterystyczny Tindera pojawił się...potem

Na początku, Tinder nie miał swojego słynnego ruchu „prawo, lewo”. Tinder stał się pierwszą "swiping app" dopiero po starcie aplikacji.

5. Inna nazwa i przeznaczenie

Kiedy Tinder był jeszcze w fazie rozwoju nazywał się Matchbox i był dostępny tylko na kampusach uniwersyteckich. Historia podobna jak z Facebook nieprawdaż?

6. Kim są twórcy aplikacji?

Twórcy Tindera - co ciekawe, obaj pochodzący z rodzin żydowsko-irańskich - poznali się na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Podobnie jak wielu ludzi sukcesu porzucili studia, by w pełni realizować swoje marzenia o zaistnieniu w świecie technologii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak dobrze znasz aplikację Tinder? Oto garść faktów, które Cię zaskoczą
  2. Czy dane 1,3 miliona użytkowników Clubhouse zostały sprzedane?
  3. Najpopularniejsza platforma na świecie? YouTube, Facebook a może TikTok
  4. Chiny: Główna platforma e-commerce ukarana wielką grzywną! Co się stało
  5. Czy wiktoriański styl dał radę? Nasza recenzja serialu The Nevers
  6. Dziś premiera nowego serialu na HBO!
Czytaj dalej