Co da Ci największe pieniądze w 2021 roku? Ta informacja może Cię zaskoczyć!

7 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty
Źródło: pixabay.com

Handel kryptowalutami staje się coraz bardziej mainstreamowy. I chociaż przewidywanie przyszłości tego niestabilnego rynku jest dziką spekulacją, gwałtowny wzrost wyceny walut cyfrowych takich jak Bitcoin i Dogecoin w tym roku przykuł uwagę osób chcących się wzbogacić. Jednakże wciąż jest wielu, którzy nie są przekonani co do długoterminowej przyszłości kryptowalut i wolą raczej inwestować konserwatywnie w aktywa takie jak złoto. Co jest więc lepszą inwestycją? Innymi słowy, zobaczmy, które z tych aktywów uczyniłoby Cię bogatszym dzisiaj, gdybyś zainwestował na początku tego roku. 

Czy Bitcoin to najlepsza inwestycja?

Bitcoin, przez cały rok 2020, był nazywany "cyfrowym złotem". Stało się tak, ponieważ odzwierciedlał trajektorię metalu szlachetnego, gdy światowa gospodarka załamała się z powodu zeszłorocznej sytuacji na świecie. Na początku 2021 r. kryptowaluta osiągnęła kapitalizację rynkową w wysokości prawie 1 biliona dolarów i wydawało się, że może konkurować ze złotem jako środek przechowywania wartości, który z czasem będzie się znacznie bardziej cenił. Jednak potem rynek się załamał, a większość zysków została wyparta w maju tego roku. 1 stycznia tego roku cena Bitcoina wynosiła nieco ponad 29 300 dolarów. Obecnie jest on wyceniany na 37 600 dolarów, co daje wzrost o prawie 30%. Nie zmienia to jednak faktu, że w szczytowym momencie Bitcoin był wart prawie 65 000 dolarów!

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

Bitcoin vs złoto

Z drugiej strony, na rynku międzynarodowym 3 czerwca, ceny złota wynosiły 1 904,36 dolarów za uncję. We wtorek ceny złota osiągnęły najwyższy poziom od 8 stycznia i wynosiły 1.916,40 dolarów. Między 1 stycznia a 4 czerwca wartość złota pozostała względnie statyczna i wynosiła około 1 893,66 dolarów za uncję. Gdybyś więc zainwestował na początku roku w Bitcoina, to dziś miałbyś o 30% więcej, podczas gdy Twoja inwestycja w złoto praktycznie nie zmieniłaby Twojego stanu konta.

Niepozorny Dogecoin

Inwestując 1 stycznia wmeme walutę Dogecoin, miałbyś w obecnym momencie aż 100 razy więcej aktywów! Cena Dogecoin wzrosła drastycznie z 0,004 dolara na 0,39 dolara. W szczytowym momencie ta internetowa waluta była warta nawet 0,70 dolara. Niemniej jednak ostatnia zmienność na rynku kryptowalut sugeruje, że status Bitcoina i Dogecoina jako realnych alternatyw dla złota lub innych tradycyjnych aktywów jest dyskusyjny.

Dogecoin kryptowaluta pieniądze internet

Czytaj dalej