Czy Resident Evil: Village potrafi przestraszyć? Recenzja gry

6 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Resident Evil Village Capcom Lady Dimitrescu recenzja gry 2021
Źródło: rockpapershotgun.com

Najnowsza odsłona serii Resident Evil pojawiła się właśnie na rynku. Zastanawiasz się, czy Capcom stanął na wysokości zadania? Jeśli tak to ta recenzja może Cię zainteresować.

Makabryczne otwarcie

Wszystko zaczyna się bardzo domowo - główny bohater Resident Evil 7, Ethan Winters, i jego żona Mia próbują dojść do siebie po strasznych przeżyciach w odizolowanej wiejskiej Luizjanie, przenosząc się do... odizolowanej wiejskiej Europy Wschodniej. Po makabrycznym otwarciu, w którym Mia zostaje zastrzelona, a ich dziecko porwane, Ethan musi wyruszyć, by odkryć, w jakim piekle wylądował tym razem. Aby uratować swoją córkę, Ethan musi wytropić dziwacznych arystokratycznych socjopatów i zabić ich.

Najwięcej czasu spędzi się na...

Około 15 godzin gry toczy się według schematu Resident Evil. Rozległe gotyckie zamki, upiorne rezydencje na szczytach gór i mroczne podziemne kompleksy kopalń rozpościerają się przed tobą, pełne dziwnych artefaktów, skomplikowanych, współzależnych zagadek i potworów straszących skokami. Postępy osiąga się poprzez odnajdywanie kluczy, które otwierają zamknięte drzwi, oraz czytanie dziwnych notatek, które każą ci rozpalać ogień lub bić w dzwony, aby otworzyć kolejny, wcześniej niedostępny korytarz.

Resident Evil Village gra wideo

Resident Evil 7 nadal obecny

W narracji pobrzmiewają echa Resident Evil 7 z rodziną psycholi rodem z Teksańskiej Masakry Piłą Łańcuchową. Tym razem jednak Capcom czerpie nie z amerykańskiego wiejskiego horroru, a z tradycyjnych opowieści o wilkołakach i wampirach. Gwiazda marketingu gry, Lady Dimitrescu, jest głównym złoczyńcą, krwiopijczą femme fatale, która wnosi do gry przepych lat 30. Jej trzy córki, Bela, Cassandra i Daniela ścigają gracza po rezydencji. W pamięć zapada również Donna Beneviento, której ogromna kolekcja przerażających wiktoriańskich lalek wypełnia każdy pokój w jej domu.

Czy nowy Resident potrafi przestraszyć?

Podobnie jak w przypadku wszystkich najlepszych gier z serii Resident Evil, błyskotliwość polega na tym, że gra zmienia tryby, gdy gracz najmniej się tego spodziewa. Może on bowiem przemierzać korytarze w poszukiwaniu rozwiązania zagadki, gdy nagle z bezpiecznego wcześniej miejsca wyskoczy wilkołak lub z półki spadnie przerażająca lalka.

Resident Evil

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna strata Blizzard. Czy firma zdoła się jeszcze podnieść?
  2. Ile pieniędzy wygenerował Fortnite? Raport z lat 2018-2019 szokuje!
  3. Zmiany w CD Red Projekt! Co konkretnie się wydarzyło?
  4. Valve wydało aktualizację do CS:GO. Nie zgadniesz co stało się jej hitem
  5. Jak połączyć Discord z PlayStation 5? Kompleksowy poradnik krok po kroku
  6. Wyciekły treści związane z Battlefield 6!
Czytaj dalej