Zmiany w Clubhouse. Właśnie wystartowała nowa funkcja!

7 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Mobile
Clubhouse aplikacja mobilna pieniądze
Źródło: japantimes.co.jp

Właśnie wystartował Clubhouse Payments. Ma on pomóc twórcom w monetyzacji ich treści. Cała kwota ma zostać przekazana twórcom treści.

Nowa funkcja w Clubhouse

Wydawca Clubhouse powiedział w poniedziałek, że uruchomi funkcję monetyzacji dla swoich twórców na platformie. Co ciekawe sama firma nie będzie otrzymywać żadnych płatności z tego tytułu. Funkcja otrzymywania płatności będzie początkowo dostępna tylko dla małej grupy testowej, a później zostanie udostępniona innym klientom. Użytkownicy mogą wysyłać płatności do twórców Clubhouse, którzy mają włączoną tę funkcję, poprzez stuknięcie opcji "wyślij pieniądze". Twórcy aplikacji zapowiedzieli, że niewielka opłata za przetwarzanie kart będzie pobierana przez jej partnera w przetwarzaniu płatności, Stripe.

Clubhouse aplikacja mobilna

Rozgłos dzięki Tesli

Aplikacja ta pozwala ludziom gromadzić się na czatach audio, aby dyskutować na różne tematy. Wymaga jednak by nowi użytkownicy, zostali zaproszeni przez istniejących użytkowników. Aplikacja odnotowała gwałtowny wzrost liczby użytkowników po tym, jak dyrektor generalny Tesli Elon Musk i dyrektor generalny Robinhood Vlad Tenev przeprowadzili zaskakującą dyskusję na platformie. W ciągu roku od uruchomienia Clubhouse spotkał się z krytyką w związku z doniesieniami o mizoginii, antysemityzmie i dezinformacji.

Clubhouse na Android? Kiedy to możliwe?

Jak twierdzi CEO i współzałożyciel Paul Davison Clubhouse zostanie również uruchomiony na platformie Android. Obecnie jest dostępny tylko na iOS. Może to jednak trochę potrwać, zanim zostanie on rozpowszechniony wśród ogółu społeczeństwa. Clubhouse został uruchomiony w kwietniu 2020 roku. Ostatnio cieszył się dużą popularnością, korzystając z poparcia liderów branży, takich jak prezes Tesli Elon Musk. CEO Clubhouse powiedział na spotkaniu w zeszłym miesiącu, że firma pracuje nad kolejnym rozszerzeniem.

Clubhouse aplikacja mobilna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mroczne science-fiction z dużą dawką humoru. Recenzja Outriders.
  2. Nowy symulator złoczyńcy! Recenzja Evil Genius 2
  3. Stare sztuczki nadal w cenie. Recenzja Monster Hunter Rise
  4. Jak grać w Evil Genius 2? Oto nasz poradnik
  5. Czy w Counter-Strike Global Offensive ustawiane są mecze?
  6. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 6-10)
Czytaj dalej