Wielki sukces Capcom! Monster Hunter Rise zdobyło sympatię graczy

7 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Monster Hunter Rise gra komputerowa capcom gry 2021
Źródło: gamerweb.pl

Monster Hunter Rise sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie w niespełna dwa tygodnie od premiery. To duży sukces studia Capcom.

Japoński bestseller

Po pierwszym tygodniu od premiery, Monster Hunter Rise zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów w Japonii. Gra, która została wydana 26 marca, rozeszła się już w 5 milionach egzemplarzy. Capcom po raz kolejny trafił w dziesiątkę. Monster Hunter Rise sprzedał się w liczbie 1,3 miliona fizycznych kopii w Japonii i 4 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Capcom trafił w dziesiątkę

Monster Hunter Rise to najnowsza odsłona serii firmy Capcom. Gra na Nintendo Switch podąża za tą samą formułą, co większość gier Monster Hunter. Gracze wyruszają na misje, aby polować na potwory. Wykorzystują ich części do tworzenia nowego sprzętu, zwiększając siłę swoich broni, aby walczyć z jeszcze silniejszymi potworami.

Monster Hunter Rise gra komputerowa capcom

Seria w końcu wyszła poza Japonię

Pierwotnie Monster Hunter był naprawdę popularny tylko w Japonii. Jednak od czasu wydania Monster Hunter World w 2018 roku, seria rozszerzyła swoją bazę fanów na całym świecie. Monster Hunter: World zdołał sprzedać 7,2 miliona kopii do grudnia 2020 roku. Rise może więc szybko wyprzedzić ten tytuł. Po dwóch tygodniach od premiery ma już bowiem 5 milionów sprzedanych kopii. Wzrost popularności serii skłonił nawet Capcom do wydania hollywoodzkiego filmu opartego na uniwersum Monster Hunter. Wystąpiła w nim gwiazda Resident Evil - Milla Jovovich.

Sequel jest już w drodze

Wkrótce ukaże się kolejny tytuł z serii Monster Hunter: Monster Hunter Stories: Wings of Ruin, którego premiera zaplanowana jest na 9 lipca. Gra będzie dostępna zarówno na Switcha, jak i PC. Capcom twierdzi, że gra będzie miała pewne elementy łączące się z Monster Hunter Rise, być może rozgrywające się w nowej wiosce Kamura Village przedstawionej w Rise.

Obecnie Monster Hunter Rise jest dostępny tylko na Nintendo Switch. Edycja gry na PC jest w drodze. Obecnie nie ma żadnych informacji o kolejnym konsolowym porcie w pracach. Myślimy jednak, że Capcom zdecyduje się na wydanie gry również na konsole Xbox i PlayStation.

Monster Hunter Rise gra komputerowa capcom

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stare sztuczki nadal w cenie. Recenzja Monster Hunter Rise
  2. Jak grać w Evil Genius 2? Oto nasz poradnik
  3. Czy w Counter-Strike Global Offensive ustawiane są mecze?
  4. Najlepsze drużyny Counter-Strike Global Offensive (11-15)
  5. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 6-10)
  6. Mroczne science-fiction z dużą dawką humoru. Recenzja Outriders.
Czytaj dalej