Czy warto zagrać w Oddworld: Soulstorm? Oto nasza recenzja

7 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Epic Games Store Oddworld gra wideo 2021 recenzja
Źródło: gamereleases.eu

Zastanawiasz się, czy warto poświęcić kilka godzin na zagranie w Oddworld: Soulstorm? Odpowiedź znajdziesz poniżej. To nasza recenzja tego tytułu.

Oddworld powraca w formie remake'ów. New 'n' Tasty przerobiło pierwszą grę, a Soulstorm jest nowym ujęciem Exoddusa. Nic nie szkodzi, jeśli zapomnieliście o tym całym planie, bo ta pierwsza wyszła w 2014 roku. Minęło trochę czasu, odkąd w Oddworld-verse wydarzyło się coś znaczącego.

Abe ponownie w akcji

Stary dobry protagonista Abe powraca do akcji. On i jego ludzie są w biegu po ucieczce z RuptureFarms. Oddworld jest bardzo podobna do dawnych platformówek logicznych. Z tą różnicą, że skoki są bardziej precyzyjne. Pomaga w tym szybko reagujący podwójny skok. Po raz kolejny szczegóły tła są najwyższej klasy. Małe narracje rozgrywają się, gdy obserwujesz je kątem oka. Nawet przy 60 FPS na PS5 gra działa bardzo płynnie.

Epic Games Store Oddworld gra wideo 2021

Jak trudne są poziomy i zagadki?

Soulstorm jest również dość otwarty na temat swojej struktury. Posiada aż 15 podstawowych poziomów. Dodatkowo są jeszcze dwa sekretne, które odblokowują się poprzez uratowanie 80% twoich przyjaciół w minimum 12 etapach. Menu gry jest dość czytelne. Można w nim łatwo sprawdzić, ilu przyjaciół udało się uratować. Dostępne są w nim także wszystkie statystyki po ukończeniu każdego etapu. Podobnie jak wiele innych zagadek, Soulstorm jest chirurgicznie precyzyjny. Dzieje się to dzięki uproszczonemu, ale skutecznemu schematowi sterowania.

Zagadki wahają się od oczywistych do tajemniczych. Są momenty, w których można poczuć, że coś jest wymuszane. Jednak więcej jest momentów, przy których należy usiąść i pomyśleć. To dobry przykład na to, jak ściśle nowe gry Oddworld podążają za schematem oryginału.

Czy warto?

Nasza recenzja tej gry jest na ogół pozytywna. Oznacza to, że tytuł ten możemy ze spokojem polecić. Przede wszystkim mamy na myśli fanów zagadek logicznych i platformówek.

Epic Games Store Oddworld gra wideo 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mroczne science-fiction z dużą dawką humoru. Recenzja Outriders.
  2. Nowy symulator złoczyńcy! Recenzja Evil Genius 2
  3. Stare sztuczki nadal w cenie. Recenzja Monster Hunter Rise
  4. Nowa gra od Epic Games Store! Czym jest Oddworld: Soulstorm?
  5. Prawie 3 dekady na rynku! Jak wyglądały początki firmy Nvidia?
  6. Zmiany w Clubhouse. Właśnie wystartowała nowa funkcja!
Czytaj dalej