Ta tajemnica wyszła dopiero po latach! Mało kto wiedział to o PlayStation!

6 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Sprzęt
PlayStation 1 Sony logo
Źródło: en.wikipedia.org

Stare logo rozruchowe PlayStation 1 skrywa tajemnicę, o której do tej pory wiedziało naprawdę niewielu. Teraz całość wychodzi na jaw!

Starzy fani o tym nie wiedzieli!

Fani oryginalnego PlayStation na zawsze zapamiętają klasyczne czerwono-niebiesko-żółte logo, które pojawiało się podczas uruchamiania gry, ale mogli przegapić szalony zwrot akcji. Ten pozornie płaski obrazek był w rzeczywistości przez cały czas modelem 3D. Logo retro PS1 jest bowiem modelem wielokąta i to takim, który można przesuwać w najróżniejsze dziwne pozycje. To historyczne logo zapowiadało wiele klasyków na stare PS1, które pomogły konsoli pokonać Nintendo 64 i zapewnić kontynuację marki PlayStation aż do czasów współczesnych. Późniejsze konsole PlayStation miały coraz krótsze sekwencje uruchamiania, zwłaszcza że nowość.

PlayStation 1 Sony logo

Tajemnicę zdradził wyciek fotografii

Kilka dni temu do sieci wyciekła ciekawa fotografia przedstawiająca model logo. Okazało się, że stare logo PlayStation było przez cały czas modelem 3D, ujawniając, że można je odtworzyć w silniku Unreal Engine i obrócić, aby ujawnić naprawdę dziwaczne kształty czające się za klasycznym wzorem. Oryginalne PS1 zyskało trochę fali nostalgii w ciągu ostatnich kilku lat, dzięki wydaniu mini konsoli PlayStation Classic z powrotem w 2018 roku.

Mało kto zwracał na to uwagę

Niewielu graczy zastanawiało się zapewne, czy stare logo PlayStation 1, które widzieli na początku każdej gry, zostało wykonane przy użyciu wielokątów 3D, ponieważ jego jaskrawe kolory, płaskie cieniowanie i prymitywne krawędzie z łatwością można było uznać za statyczną ilustrację 2D. Tym bardziej zaskakujące jest ujawnienie, że przez cały ten czas był to model 3D. To wystarczy, by zastanowić się, jakie jeszcze tajemnice można odkryć na temat oryginalnego PlayStation, konsoli, której wpływ jest wciąż odczuwalny nawet we współczesnej erze gier.

PlayStation 1 Sony logo

Czytaj dalej