Final Fantasy z nowym rekordem graczy! Ilu użytkowników grało w ten tytuł jednocześnie?

8 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Final Fantasy Square Enix seria gier MMO RPG
Źródło: inoue.be

Final Fantasy 14 cieszy się obecnie napływem użytkowników na PC poprzez Steam, dzięki czemu gra MMO pobiła swój poprzedni rekord jednoczesnych graczy.

Final Fantasy XIV firmy Square Enix cieszy się ostatnio napływem użytkowników na Steamie. W rezultacie ośmioletnia gra MMORPG oficjalnie pobiła swój poprzedni rekord jednoczesnych graczy. Final Fantasy XIV pojawiło się na PC i PlayStation 3 latem 2013 roku, skutecznie przejmując stery od krytycznie ocenianego tytułu z 2010 roku. Jak wielu fanów może potwierdzić, reaktywacja gry trwa już od dłuższego czasu, a rozszerzenie Endwalker ma jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę pod koniec 2021 roku.

Final Fantasy Square Enix seria gier MMO RPG

Poprzedni rekord jednoczesnych graczy w Final Fantasy XIV na Steamie wynosił 41 200 użytkowników. Taki wyczyn miał miejsce mniej więcej w czasie premiery Shadowbringers w lipcu 2019 roku, które wprowadziło nową przygodę osadzoną w Norvrandt, wcześniej niewidziane środowiska, dodatkowe grywalne rasy, świeże próby, zwiększenie limitu poziomów i wiele więcej. Pakiet rozszerzeń zebrał pochlebne recenzje zarówno od krytyków, jak i fanów. Teraz okazuje się, że jeszcze więcej graczy odkrywa magię sieciowych eksploracji Final Fantasy.

Final Fantasy XIV pobiło ostatnio rekord jednoczesnych graczy na Steamie, osiągając liczbę 47 000 użytkowników. Taki napływ graczy jest w dużej mierze zasługą streamera World of Warcraft, Asmongolda, który niedawno wypróbował grę MMORPG opartą na Final Fantasy na Twitchu. Około 200.000 widzów oglądało stream na Twitchu, wielu z nich niewątpliwie po raz pierwszy zobaczyło ten tytuł. Nie ulega więc wątpliwości, że eksploracja Final Fantasy XIV przez Asmongolda okazała się strzałem w dziesiątkę dla serii od Square Enix. Stream Asmongolda pojawił się w idealnym momencie. Po Final Fantasy XIV Fan Fest, publiczność na PC przeżyła gwałtowny wzrost. Czas pokaże, czy ta dynamika utrzyma się przez dłuższy czas.

Final Fantasy Square Enix seria gier MMO RPG

Czytaj dalej