Czy Dark Aliance to udany remake? Recenzja nowego DLC do Dungeons & Dragons

7 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
dungeons and dragons dark alliance gra wideo recenzja
Źródło: pcgamer.com

Dark Aliance to nowe DLC do gry Dungeons & Dragons. Jak prezentuje się on na tle innych i ile dobrych mechanik i treści wtłoczyli do niego twórcy?

Remake dał radę?

Oryginalne Dark Alliance oferowało izometryczną przygodę w stylu Diablo, ale to nowe wcielenie przechodzi na bardziej zaangażowaną perspektywę trzecioosobową, z dużym naciskiem na łączenie ruchów bojowych, unikanie niebezpieczeństw, a nawet skoki i elementy trawersowania. Na plus jest na pewno nowatorskie podejście do ataków, które zachęca graczy do łączenia lekkich, ciężkich i specjalnych ruchów w celu stworzenia własnych ulubionych ataków. Niestety, nie ma tu podstaw wymiany ciosów w walce wręcz. Wykrywanie trafień jest niepewne, a zła fizyka prowadzi do dziwnych momentów, a nawet śmierci zarówno dla gracza, jak i jego wrogów. Postacie wydają się nieporęczne i ociężałe, nie chcą wychodzić z niektórych animacji, a wypicie ratujących życie mikstur zajmuje im zbyt dużo czasu.

dungeons and dragons dark alliance gra wideo recenzja

Poziomy na "minus" i mechaniki na "plus"

Poziomy są duże i mają wiele opcjonalnych ścieżek pełnych dodatkowych skarbów. To kolejny z atutów. Niestety, ale niektóre sekwencje są meandryczne, a inne są po prostu zbyt długie. Ciężar tych dłuższych misji kłóci się z niezobowiązującym klimatem hack-and-slash, jaki panuje w całej grze. Przyjemność płynąca z poziomów jest również hamowana przez słabą jakość wizualną większości postaci, środowisk i potworów. Wielokrotny wybór trudności przed każdą misją pozwala na proporcjonalnie wyższe nagrody w złocie i sprzęcie. To jedno z lepszych rozwiązań zawartych w tej produkcji. Na plus działa również mechanika "push your luck", dzięki której gracz może zrezygnować z krótkich odpoczynków, aby zwiększyć rzadkość ekwipunku.

Matchmaking

Problemy z matchmakingiem i brak balansu dla gry solo mają kaskadowy, negatywny wpływ na progresję. Jakość wyposażenia w końcu się obniża, ponieważ wyższe poziomy ekwipunku pojawiają się tylko na wyższych poziomach trudności, a te oferują ciągłe zabijanie przeciwników jednym trafieniem, zwłaszcza że ekwipunek gracza jest zbyt niski, by z nimi walczyć.

dungeons and dragons dark alliance gra wideo recenzja

Czytaj dalej